Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 11. 2014 o 14:07

Potlesk na otvorenej scéne ukončil jesenné dejstvo

autor: Pito
1195x čítanéBudú zimovať na 5. priečke a dúfať, že na jar svoju bilanciu ešte vylepšia. Hlavne však im pôjde o to, aby sa naštartovali k definitívnemu zotrvaniu v prvej šestke, ktorá im zaručí účasť v barážovej nadstavbe o postup do najvyššej súťaže. Druholigisti Tatrana Prešov na záver jesenného programu potvrdili svoje odhodlanie a získali skalp Rimavskej Soboty.

 Úlohu im čiastočne uľahčilo to, že hostia pricestovali v značne oslabenej zostave a keďže mali dosť maródov, museli siahnuť do dorasteneckých zásob.„Predsa len títo chlapci ešte nemajú dosť skúseností na to, aby sa vyrovnali s takým náročným zápasom. I tak ale sme celkom dlho odolávali a držali domácich v napätí, ale v závere prišli dve individuálne chyby, po ktorých sme pykali. Škoda ďalších inkasovaných gólov, lebo sme si zbytočne pokazili skóre a okrem toho aj zhoršili imidž z celkového vystúpenia,“ komentoval situáciu asistent trénera Gemerčanov Miroslav Kéry, ktorý zastupoval dištancovaného hlavného lodivoda Gergelyho Geriho.  Aj tím MŠK sa tlačí do lepšieho poltucta, ale bude musieť počkať na jar, či mu to vyjde. V Šariši jednoznačne nemal svojou kvalitou a schopnosťami na to, aby ohrozil pozíciu zelenobielych. Tí udávali tón od začiatku do konca. Divákov neraz zabavili svojimi kúskami, pričom zaujala hlavne epizóda v druhom polčase, keď domáci v priebehu necelej minúty tri razy trafili brvno (Dupkala, Dzurik a Poliaček). „Rimavská Sobota nie je ľahký súper, ako by sa podľa výsledku mohlo zdať. Aj v predošlých vzájomných stretnutiach to bolo spravidla vyrovnané. Tentoraz sme sa dlho ťahali za prsty, lebo stav 2:1 je značne riskantný. Lenže chlapci to zobrali pevne do svojich rúk a som rád, že práve Miro Poliaček ukázal svoje strelecké schopnosti a definitívne naklonil misky váh na našu stranu,“ konštatoval tréner Tatrana Stanislav Varga, ktorý mal lepšiu náladu než jeho náprotivok. „Išlo nám o to, aby sme sa rozlúčili s divákmi nielen víťazstvom, ale aj peknou hrou.  Som rád, že nám to vyšlo výsledkovo i futbalovo. Chlapci sa ukázali v dobrom svetle, boli útočne naladení, hrali aktívne, smerom dopredu a predviedli plejádu zaujímavých akcií s pohotovým zakončením.  Mali sme na to, aby sme o našom triumfe rozhodli oveľa skôr, nemuseli sme si to nechávať na záver, ale niekedy hosťom pomohla naozaj šťastena. Mám na mysli tri po sebe nastrelené brvná,“ dodal tréner Šarišanov, ktorý sa osobitne pristavil aj pri Poliačekovi, ktorý sa prezentoval perfektnou strelou z priameho kopu, ktorá skončila v hornom kúte brány R. Soboty. „Miro dokázal, že má vlohy na takéto pokusy. Teší ma aj to, že chlapci hrali tak, že si vyslúžili častý potlesk na otvorenej scéne a na záver jesene pobavili divákov.“ S. Varga naznačil, že ešte stále sú vo výkone jeho zverencov niektoré nedostatky, na odstránení ktorých musí popracovať. Mrzelo ho, že gól hostí padol po situácii, keď hráč hostí hlavičkoval z päťky a široko-ďaleko nebol pri ňom žiadny brániaci Prešovčan. „Celkove ale naša futbalová fazóna mala v ostatnom čase dobré parametre. Veď z deviatich súbojov sme prehrali iba jeden v Bardejove, aj tam sme však zahodili jedenástku pred koncom. Škoda, že sa prvá časť končí. Sme rozbehnutí, nám by aj vyhovovalo, keby sme hrali ďalej, ale treba rešpektovať reglement súťaže,“ dodal S. Varga.