Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 11. 2014 o 10:46

Spoznáme sedemnástu Jedenástku roka III. ligy

autor: redakcia
1753x čítanéFutbalová Jedenástka roka VsFZ sa za tie roky už poriadne vžila do sŕdc a pamäti aktérov, fanúšikov, klubových i zväzových funkcionárov. Aj preto sa niekedy oplatí zabehnutý scenár inovovať. V doterajších ročníkoch slávnostné vyhlásenie laureátov rotovalo po mestách nášho regiónu, avšak od tohto roku by malo konať zakaždým v metropole východu – Košiciach.

Pri jej zrode asi málokto čakal, že sa z nej stane tradícia, ktorá prispieva k popularite najobľúbenejšieho športu v našom regióne. Jedenástka roka si v posledný novembrový deň zapíše do svojej kroniky už sedemnástku stránku. Patrí medzi najkrajšie a najvýznamnejšie spoločensko-futbalové podujatie vo východoslovenskom regióne. Dostať sa na regionálny futbalový Olymp nie je nikdy jednoduché, čo si uvedomujú všetci hráči, ktorí sa dostali do Jedenástky roka 2014, hoci niektorí z nich už toho s futbalom veľa preskákali. Úspešná anketa rotovala po mestách nášho regiónu a okrem Košíc, Prešova si najlepších regionálnych hráčov mohli pozrieť fanúšikovia v Stropkove, Poprade, Lipanoch, Bardejove, Michalovciach, Sabinove i Sp. N. Vsi, kde sme spoznali menoslov minuloročnej Jedenástky. Najbližšia sa uskutoční túto nedeľu v Košiciach a defilé najlepších sa uskutoční v priestoroch Hotela Gloria Palac o 17.00 h. Vlani našu anketu oživilo nežnejšie pohlavie vyhlásením svojej Jedenástky. V tomto roku sa pridali aj rozhodcovia a svetlo sveta uzrela anketa o Najlepšieho rozhodcu VsFZ. Do ankety sa zapojilo všetkých 16 treťoligistov a na anketových lístkoch sa objavilo 24 mien rozhodcov.

Východoslovenský futbalový zväz vyhlásil už deväťkrát Jedenástku roka a päťkrát dekoroval členov Jedenástky ročníka, no a teraz už tretíkrát po sebe vyhlasuje znovu Jedenástku roka. Hodno spomenúť, že doteraz defilovalo vyše 120 hráčov, pretože niektorí sa dostali medzi elitu viackrát. Najčastejšie Marcel Korinek, ktorý sa ocitol medzi vyvolenými v drese Turne trikrát, vo farbách Sp. N. Vsi a Nižnej Myšli raz, čiže spolu päťkrát. O jednu miestenku medzi laureátmi menej má Peter Štefánik (Giraltovce). S tromi účasťami nasledujú Ján Vitko (Svit), Vladimír Bodnár (Stropkov), Ľubomír Maďarík raz Spoje Košice a dvakrát v drese Čane. Už túto nedeľu spoznáme novú jedenástku a snáď aj niektorých hráčov, ktorí zmenia spomínanú štatistiku.