Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 11. 2014 o 23:41

Premiantom arbitrov Kakaščík

autor: redakcia
1460x čítanéFutbalová Jedenástka roka VsFZ sa za tie roky už poriadne vžila do sŕdc a pamäti aktérov, fanúšikov, klubových i zväzových funkcionárov. Aj preto sa niekedy oplatí zabehnutý scenár inovovať. V doterajších ročníkoch slávnostné vyhlásenie laureátov rotovalo po mestách nášho regiónu, avšak od tohto roku by malo konať zakaždým v metropole východu – Košiciach. Vlani našu anketu oživilo nežnejšie pohlavie vyhlásením svojej Jedenástky. V tomto roku sa pridali aj rozhodcovia a svetlo sveta uzrela anketa o Najlepšieho rozhodcu VsFZ. Do ankety sa zapojilo všetkých 16 treťoligistov a na anketových lístkoch sa objavilo 24 mien rozhodcov. Do TOP 3 sa premiérovo prebojovala táto trojica rozhodcov.

JOZEF KAKAŠČÍK (18 hlasov)

Rodený Prešovčan sa futbalu venuje od malička, najskôr to skúšal na zelenom trávniku ako hráč. Futbalový osud mu pribalil do vienka po skončení hráčskej kariéry aj rozhodcovskú. Povestný pruhovaný dres oblieka už dve desiatky rokov a za sebou má nespočetný počet majstrovských i priateľských stretnutí. Patrí medzi skúsených arbitrov, veď republikových súťažiach pôsobí takmer 14 rokov. Aj s odstupom času si spomína na svoj prvý majstrovský duel v okresnej súťaži v roku 1994 medzi Solivarom a Drienovom. Dlho sa v tejto súťaži neudržal a postúpil do kraja a neskôr do republikových súťaží. Ešte na jar tohto roka v nich pôsobil, no jesennú časť už absolvoval v našom regióne. Okrem dnešného ocenenia sa môže pochváliť aj cenou Fair Play MUDr. Ivana Chodáka, ktorú dostal v roku 2006. Na otázku  ako vníma anketu v našom regióne odpovedal: „S niečím podobným som nerátal, ocenenie ma potešilo a zároveň aj zaväzuje, aby som latku svojej výkonnosti v nasledujúcich sezónach udržal stále čo najvyššie.“ V našom regióne  patrí medzi ostrieľaných a skúsených arbitrov, avšak neuvažuje o tom, aby zavesil píšťalku na klinec.

 

PATRIK KMEC (9 hlasov)

V TOP trojke najlepších rozhodcov v našom kraji sa ocitol aj mladý Patrik Kmec, ktorý je už niekoľko rokov zaradený v Projekte Talent VsFZ. Od malička bol pre neho futbal fenoménom a venoval sa mu aktívne ako hráč. Iste o jeho ďalšom osude rozhodla rodinná tradícia, keď tí skôr narodení si iste spomenú na bývalého rozhodcu Jozefa Kmeca, jeho dedka, mladší zase na jeho otca Jozefa. Ako sa hovorí jablko nepadá ďaleko od stromu a platí to aj prípade 21 ročného Patrika.  Priznal, že svoju budúcnosť nevidel ako profesionálny hráč, ale od tohto športu nechcel odísť a rozhodol sa pokračovať v rodinnej tradícii. V pamäti mu stále ostal prvý duel v role hlavného rozhodcu medzi košickým Athleticom a Poľovom. Miestenka v premiérovej ankete má pre neho veľký význam, je motivujúca pre neho i ďalších mladých rozhodcov. Neskrýva ambíciu rozhodovať aj vyššie súťaže, nielen tretiu ligu, ale aby sa to naplnilo, chce sa zdokonaliť a zlepšiť po každej stránke, či už kondičnej, jazykovej... Futbalové  normy a pravidlá nevynímajúc.

 

PAVOL GREŠKO (8 hlasov)

Poslednú tretiu priečku v ankete o najlepšieho rozhodcu získal rovnako mladý rozhodca, ktorý bol zapojený v Projekte Talent, kde sa mal možnosť zdokonaľovať po každej stránke. Aj v jeho prípade platí, že od futbalu  nie je ďaleko k rozhodovaniu. Veľmi skoro sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru, aktívne hrával od desiatich rokov v šestnástich dokonca už nastúpil za mužov, no neskôr nastal zlom v jeho kariére. Ako hráč dostával menej príležitosti, preto sa rozhodol pre zmenu. Nechcel nadobro skončiť s najpopulárnejším športom u nás a hľadal iné možnosti ako sa uplatniť. „Bolo to spontánne rozhodnutie, nik ma nelámal aby som sa stal rozhodcom. Jednoducho som si povedal že si vyskúšam rozhodovanie.“ Zlákalo ho to natoľko, že už  päť rokov brázdi futbalové trávniky v role arbitra, z tohto štyri pod krídlami KR VsFZ. Tento 22 ročný Uzovčan  má pred sebou celú kariéru a jeho tajným želaním je vypískať si miestenku nielen do republikových súťaží ale dostať sa aj do listín medzinárodných arbitrov.

 

TEXT A FOTO: JAROSLAV GLOVIČKO