Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 12. 2014 o 12:08

Vždy je lepšie uchovať si cez zimu víťaznú spomienku

autor: Pito
1216x čítanéV zrekonštruovanom kádri Tatrana Prešov mal v jesennej časti II. ligy špecifické miesto Miroslav Poliaček. Nielen vekom, ale hlavne tým, že ako jediný neprešiel mládežníckou štruktúrou klubu. Napriek čistke, ktorá sa udiala v lete, si udržal flek na súpiske a ukázalo sa, že na poste defenzívneho záložníka mu to sedí. O jeho kvalite i železnom zdraví či ustálenej forme hovorí aj skutočnosť, že ako jeden z mála nastúpil vo všetkých zápasoch prvej časti (druhým bol D. Leško).

 Dva razy sa zapísal aj do listiny strelcov, pričom hlavne jeho delovka do šibenice v záverečnom kole proti Rimavskej Sobote bola exportná.„Ukázalo sa, že takúto strelu má Miro v nohe a som rád, že to potvrdil,“ vyjadril sa vtedy na adresu svojho zverenca tréner zelenobielych Stanislav Varga. „Nepatrím medzi vychytených strelcov, ale keď sa naskytne príležitosť, tak to skúsim aj z väčšej vzdialenosti,“ komentoval svoj utešený zásah M. Poliaček, ktorý, mimochodom, tesne pred svojím gólom vyslal na bránu Gemerčanov rovnako oku lahodiaci projektil, lenže ten ešte skončil na brvne po zásahu hosťujúceho gólmana. „Je dobré, že sme tohtoročné ťaženie zakončili víťazne a divákom i nám nezostala v pamäti cez zimu spomienka na tesnú prehru v Bardejove, ktorá naštrbila našu sériu bez zakopnutia. Nehovoriac o tom, že sme práve vo finiši dosiahli druhé najvýraznejšie víťazstvo v prvej časti. Najprv to bolo v otváracom stretnutí ročníka proti Popradu a druhé zase v rozlúčkovom.“ Poliaček ako skúsený hráč vie, že šťastie je vrtkavé a od smútku ho delí len tenká čiara. „V predošlom období sme si užili to i to. Boli sme na dne, bolo to v období, keď sa nám nedarilo a aj divákov sme veľmi neuspokojili. Preto som rád, že sme postupne azda mnohé resty zmazali a získali si aj priazeň fanúšikov.“ Práve vo fáze, keď sa Šarišania sa potácali na priečkach, ktoré im vonkoncom neslušali, sa tento matador vyjadril, že je zložité hľadať recept na obrat a mužstvo sa z toho musí dostať samé. „Niekedy stačí nejaký impulz, jeden gól, dajaká konkrétna situácia a kolektív sa zmobilizuje. My sme to dokázali otočiť práve proti Lokomotíve Košice vydretým víťazstvom. Odvtedy akoby niekto šibol čarovným prútikom a začalo sa nám dariť. Nikto však nevie vysvetliť, čím sa to podarilo. Lebo aj dovtedy sme makali a poctivo pracovali na každom tréningu, len nám body neboli súdené.“ Isté je, že s pribúdajúcimi zápasmi sa vyformovala nielen zostava, ale i herný prejav bol ustálenejší, sebavedomejší. „Viac sme si začali veriť a udržali sa v barážovej šestke. Pravda, nič nie je definitívne, na jar nám prichodí bojovať o ďalšie úlovky.“ Inak, napriek tomu, že už má čosi za sebou vo futbale, tiež sa musel prispôsobiť filozofii, ktorú razil tréner S. Varga. „Nám, skúsenejším, pripomenul, že treba hrať tak, aby boli výsledky. Bolo to o tom, aby sme prevzali na seba aj viac zodpovednosti, ale to sa týkalo celého tímu. Nedá sa ísť na ihrisko s obavami, iba vtedy možno vyhrávať, pokiaľ je  mužstvo po každej stránke v pohode a je silné mentálne,“ dodal Miroslav Poliaček.