Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 01. 2015 o 18:35

Každému umožniť, aby sa predviedol

autor: Pito
1540x čítanéZimu má niekto rád viac, iný menej. Futbalisti ju príliš neobľubujú.. A to ani vtedy, keď nemrzne. Dôvod je jasný: Obvykle v tomto období naháňajú silu, rýchlosť, vytrvalosť, obratnosť. Kondička k tomuto obdobiu patrí, ale dá sa ju naakumulovať rôznymi spôsobmi. Aj zábavnejšou formou, „,maznaním“ sa s loptou a nie meraním únavných štriek niekde v kopcoch. Tak k formovaniu potenciálu zverencov pristupuje v týchto dňoch aj tréner Tatrana Prešov Stanislav Varga.

 „Tiež som nebol vyznavačom nudných behov, preto sa viem vcítiť do pozície chlapcov, ale na druhej strane viem, že bez fyzičky by sme sa nikam nedostali. Snažíme sa však o to, aby chlapci pracovali čo najviac s loptou a potom aj tréningy sú pestrejšie, rýchlejšie ubehnú,“podotkol kormidelník zelenobielych. Samozrejme, na prvom tréningu si premeral očami hráčov, čo nepribrali a neprejedali sa počas sviatkov. „Všetko je v poriadku, každý vie, ako sa má správať,“ konštatoval spokojne na margo hmotnosti hráčov. V tábore Tatrana sa zišlo skraja prípravy naozaj neúrekom hráčov, ich počet dosahoval takmer tridsiatku. „Vieme však, že niektorí budú na skusoch, iní sú zranení. Takže treba mať v zálohe dosť adeptov. Okrem toho testujeme aj mladíkov z rezervy či dorastu.“ Nuž, niektoré opory ako Krajník, Belejík či Bartek sú dlhodobo rekonvalescenti, k nim pribudli aj ďalší dočasní maródi.  Podaktorí sa vybrali na skusy inde. D. Leško a Lipták do Poľska, Kačala s Kamenčíkom zase do Znojma a brankár Jakubech prestúpil do Trnavy. „Uvedomujeme si, že v tomto období nie sú vylúčené nejaké zmeny na súpiske a podľa toho sa treba zariadiť. Pokiaľ ide o prípadné posily, tak nepredpokladáme, že by sme niekoho lanárili odinakiaľ. Všetko sa bude diať v rovine dopĺňania kádra z  vlastnej základne.“ Keďže hráčov  je naozaj nadostač, treba im dať patričný priestor. „I preto sme pristúpili k forme dvojzápasov. Teraz to bolo v Bardejove a čosi podobné plánujeme ďalšiu sobotu v Podbrezovej. To preto, aby bola zápasová prax približne u každého hráča rovnaká a všetci aktéri sa zapojili do diania.“  Inak, z hráčov, čo hosťovali inde, sa vrátil Pribula, kým Poremba pokračuje na hosťovačke v R. Sobote. Hráči dostanú do tela počas dvanástich prípravných stretnutí, čo je solídna porcia.„Každý má možnosť presvedčiť, že si zaslúži miesto v áčku. Pred nikým nezatvárame dvere. Pokiaľ ktosi upúta,  bude to lepšie aj z hľadiska konkurencie na jednotlivé posty. Okrem toho zápasové previerky poslúžia na získanie hernej kondície v primeranom rozsahu,“ uviedol S. Varga. Naznačil, že zrejme so sústredením v Tatrách sa tentoraz neráta, ale na druhej strane podmienky v Tatrane sú priaznivé na to, aby hráči mali všetko, čo potrebujú. „Očakávam, že každý vloží do tréningového procesu i prípravných duelov maximum a bude sa chcieť zdokonaľovať. Len tak možno docieliť, aby sme na jar boli všestranne pripravení na náročné boje. Hlavne však želám každému, aby mu vydržalo zdravie, lebo už teraz je maródov dosť a nebolo by dobré, keby sa ich menoslov rozširoval,“ pripomenul prešovský tréner.