Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 01. 2015 o 18:28

Nevďačná rola maróda znechucuje futbal

autor: Pito
1601x čítanéNie je nič príjemné začať nový rok so zdravotnými problémami, ktoré sa nepodarilo umravniť ešte v starom roku. Tým viac, ak ide o futbalistov, ktorí kvôli tomu zmeškajú časť zimnej prípravy. To je i prípad tria maródov v Tatrane Prešov. Kým ostatní z partie pod vedením dvojice Stanislav Varga - Ján Karaffa zarezávajú, Krajník, Belejík a Bartek sa len zobďaleč prizerajú a iste aj závidia.

Čím je  hráč starší, tým intenzívnejšie prežíva takéto nedobrovoľné prestoje. To si uvedomuje i Michal Krajník. „Čo sa dá robiť, treba sa  s tým naučiť žiť a brať to tak, že to k športu patrí,“ uviedol stopér zelenobielych. Hoci vedel, že od januára neodštartuje zaberačku, predsa si dával cez sviatky pozor na svoju líniu. Aj preto, lebo vzhľadom na obmedzené možnosti aktívneho pohybu by bolo riziko, že by nabral zbytočné kilogramy, ktoré potom idú ťažko dolu.„Keďže už v závere jesene som mal ťažkosti, makal som individuálne, chodil som  do posilňovne, lebo futbal v hale bol pre mňa tabu. Ustrážil som si príjem energie a verím, že mi to pomôže vtedy, akonáhle budem fit a začnem sa hýbať vedno s ostatnými.“ Kedy to bude, to ešte nevedno. Nnevie to hráč ani tréneri, konečné slovo musia povedať lekári. „Trápili ma kolená - po celý rok. Preto verím, že nastávajúce obdobie už bude ku mne milosrdnejšie. Na jar som laboroval s pravým kolenom, v jeseni zase s ľavým, mal som načaté menisky, čo bolo treba operačne riešiť.“ I preto mal jeseň pokazenú. Najprv prišiel v zápase so Zvolenom o kapitánsku pásku (prevzal ju po ňom D. Leško) a neskôr sa vytratil nadobro zo súpisky. Neskôr sa načas vrátil a v stretnutí proti Moldave dokonca skóroval. To bolo v 11. kole a odvtedy ako keby uťal, meno Krajník nadobro zmizlo zo súpisky. „To, že som už nebol kapitánom, ma až tak netrápilo, lebo naozaj nerozhoduje to, kto si dá pásku na ruku. Aj z toho dôvodu, že v tíme sú viacerí lídri, vedúce osobnosti a to je dopredu dané. Takže nezáleží na tom, kto je kapitánom. Horšie to bolo s tým, že som si veľa nezahral a zostala mi rola prizerajúceho sa.“ A ako reagoval na poznámky trénera Vargu, ktorý v čase, keď to Tatranu nešlo, prísnejšie dohovoril aj ostrieľanejším jednotlivcom? „Také veci sú zákonité, pokiaľ mužstvo nemá pravú hernú tvár. Treba hľadať riešenie a treba si to vydebatovať. Prirodzene, hlavné slovo patrí kormidelníkovi a na tom sa nikdy nič nemení, hoci priestor na názory sa vyskytol.“ Hlavná vec, že Prešovčania sa postupne prebrali a opustili spodné priečky, určite mali na tom podiel aj burcujúce slová Krajníka, ktorý vie, ako mladších motivovať, prebrať z letargie.„Každý skúsený futbalista už prežil podobné momenty, i ja, takže mne sa ľahšie v takej situácii orientuje. Treba zdvihnúť hlavu a makať. Bez sústredenia sa na futbal a stopercentného odovzdania sa výsledky neprídu. Som ale rád, že sa to zvrtlo k lepšiemu, mužstvo sa ustálilo, vykryštalizovala sa zostava a pribudli body.“ V odvete príde ešte náročnejšia šichta a Krajník by nechcel chýbať vtedy, keď sa bude lámať chlieb v baráži,  kam Šarišania smerujú. Nehovoriac o tom, že možno to bude jeho labutia pieseň v tomto klube, keďže mu končí zmluva. „Ešte neviem, čo bude, teraz sa nedá k tomu vyjadrovať Všetko bude záležať na viacerých okolnostiach, situácii v klube, umiestnení a aj tom, ako sa mne bude dariť. Lenže najprv musím byť fit, aby som čosi znovu dokázal a ukázal,“ dodal Michal Krajník.