Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 01. 2015 o 17:45

Zima prináša vždy dostatok otáznikov

autor: Pito
1543x čítanéV prvých týždňoch zimnej prípravy dostali druholigoví futbalisti Tatrana Prešov poriadne zabrať, pretože okrem tréningových jednotiek mali nahustený program prípravných stretnutí. Dokonca vzhľadom na rovnomerné zaťaženie sa tréneri rozhodli aj pre dvojzápasy, napríklad s Bardejovom či Podbrezovou. Je to aj zákonité vzhľadom na to, že sa Stanislav Varga a jeho asistent Ján Karaffa podujali dôkladne zmapovať výkonnosť a ambície i predpoklady zverencov.

Takto majú chlapci možnosť ukázať sa, nie je to iba o náhodných vystúpeniach, ale o pravidelných previerkach,“ rozhovoril sa  Ján Karaffa a dodal: „V tomto období nehľadíme ani tak na výsledky, ako skôr na to, ako by hlavne mladíci zapadli do kolektívu a stúpal herný prejav celku. Skúšame rôzne varianty či alternujeme jednotlivé posty. Niektoré zápasy boli však na úrovni a. pravdaže, pokiaľ sa podarí priaznivý výsledok, je to dobrý bonus pre psychiku v tomto náročnom programe.“ Mužstvo Tatrana neraz vybieha na umelý trávnik v zostave, v ktorej sa stretávajú skúsenejší hráči s mladíkmi z juniorky alebo dokonca dorastu. „Niektorí chlapci en zaskakujú, iní sú na dlhšie s nami, nech sa predvedú. Príležitosť dostali aj takí, čo nemajú veľké skúsenosti a prax v tejto súťaži. Je to pre nich aj značný skok, ale treba si privykať. Určite vnímame nasadenie, maximálne úsilie a to sa cení. “ Tieto slová boli adresované aj nádejam ako Grešák, Tkáč, Kukuč, Krišák, ktorým sa naskytla šanca predviesť sa. Prirodzene, vzhľadom na mnohé zmeny aj niektoré otázniky v kádri treba rátať s viacerými obmenami. Veď stále platí, že síce v tímoch áčka a juniorky je dosť hráčov, ale zase na druhej strane do úvahy treba brať aj to, že sa vyskytuje i mnoho maródov. Dlhodobo sú mimo Krajník, Belejík, Bartek, Luberda, pričom nie je vôbec isté, kedy sa budú zapojiť do diania a tréningového či zápasového procesu. Okrem toho neustále sú aktuálne aj nejaké zmeny na súpiske. Prvým, kto opustil káder, je brankár Jakubech, ktorý zamieril do Trnavy.„Máme poruke na tomto poste trio Talian, Harničár a Ferenc, ktorý je zároveň tiež trénerom brankárov.“ Niektorí, čo boli na skusoch inde, sa vrátili späť, ale nevedno, či zostanú, alebo sa znovu vyberú inde. Ide o Pribulu, ktorý hosťoval vo Frýdku-Místku a teraz sa hovorí o tom, že by mal odísť do Poľska vedno s veteránom Poliačekom. Liptákovi skončilo hosťovanie v Banskej Bystrici, ale tiež je otázne, či zostane v zelenobielom drese. Pred časom sa uchádzal o možnosť hrať tiež v Poľsku ale nepochodil a rovnako tak ani kapitán D. Leško. „Či je niekto iný ešte aktuálny  z hľadiska odchodu, to ťažko povedať, lebo situácia sa mení doslova každý deň. V zimných mesiacoch to nie je nič neobvyklé. Pokiaľ sa vyskytne výhodná ponuka pre klub i hráča, tak je to vždy na zváženie pre vedenie klubu,“ dodal Ján Karaffa. Inak, nezabudol pripomenúť, že príprava má slúžiť na to, aby sa rozvíjal futbalový potenciál každého hráča a nie je úmyslom niekoho fyzicky vyšťaviť. Veď herná kondícia sa najlepšie zbiera priamo v previerkach a preto je naprogramovaný dostatok zápasov  so súpermi rôzneho herného štýlu aj úrovne.