Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 04. 2012 o 11:41

Slavoj hral proti Partizánu dosť bojazlivo

autor: Miroslav Jaščur
1033x čítanéV predohrávanom 33. kole III. futbalovej ligy Východ Slavoj Trebišov prehral s Partizánom Bardejov 0:2. Líder tabuľky po bezgólových výsledkoch v Námestove a doma so Spišskou Novou Vsou si aspoň čiastočne vylepšil sebavedomie.

 

Aj keď Šarišania šesť posledných zápasov neprehrali a neinkasovali gól, najmä dva posledné výsledky neprispeli k pohode v útrobach rekonkštruovanej tribúny, čo tréner Mikuláš Komanický komentoval takto: „Vidinu postupu ťažko zvládajú nielen hráči. Tlačia nás diváci i funkcionári. Musíme si viac veriť, mrzí ma, že hráči sa často zbavujú lopty nezmyselnými a nepresnými centrami. Aj keď tu máme dosť skúsenosti, nie je tu taký futbalista, ktorý by zobral na seba zodpovednosť tak, ako to v utorok urobil Vaščák, keď pridal druhý dôležitý gól po prestávke.” Komanický priebeh zápasu porovnával so sobotňajším duelom so Spišskou Novou Vsou: „Aj v Trebišove sme hrali na polovici súpera. Tréner Slavoja striktne držal svojich v obrane. Hoci sme ich chceli vytiahnuť, do ničoho sa nepúšťali, museli sme dobýjať. V 1. polčase neboli poriadne pred našou bránou. V útočnej fáze je to stále akoby v kŕči. Našťastie Andraščík to uvoľnil už v 20. minúte prvým gólom. ”

V bráne Partizána Bardejov si šesť zápasov čisté konto drží 23-ročný Ján Čikoš-Pavličko, no nemyslí si, že je to len jeho úspech: „Určite nie, je to výsledok dobrej defenzívnej hry celého mužstva, lebo brániť sa začína od útoku. Futbal je o chybách, raz podržím ja chlapcov, raz oni mňa. Po zápase v Trebišove sa zlepšila atmosféra, je oveľa lepšia, len treba vyhrávať. Útočníkom sa snaha uprieť nedá, no je dobre, že dali dva góly. Bol to zápas na jednu bránu, domáci sa do šance nedostali. ” Za zmienku stojí skutočnosť, že hráči Partizána tentoraz nevideli žltú kartu !

Trebišov – Bardejov 0:2(0:1)

Góly: 20. Andraščík, 52. Vaščák. Rozhodoval Kozák pred 270 divákmi.

Slavoj: Hajda – Capko, Drobňák, Takáč, Kotľar, Gašpar (84. Koscelník), Gomulec, Patkanóci, Bajus (70. Krucovčin), M. Lukáč, Oláh.

Partizán: Čikoš-Pavličko – Hanuščák, Staš, Palša, Streňo (66. Zajac), Grohoľ, L. Zápotoka, Seman, Andraščík, Tomko (70. Cuprišin), Vaščák(80. T. Zápotoka).

Juraj Ščerbík