Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 02. 2015 o 21:44

Igor Slávkay sa vzdal postu štatutára SP MFK Rožňava

autor: Karol Csobadi
2016x čítanéPočas zimnej prestávky sa po jedenásťmesačnej činnosti vzdal postu štatutára klubu SP MFK Rožňava Igor Slávkay, ktorí však pomocnú ruku podľa svojich možností podá kedykoľvek. Jeho vízie boli smelé, ale s hanbou z tejto funkcie neodchádza. Funkciu prevzal toho času po P. Džačárovi, ktorý je momentálne úspešným trénerom druholigových starších žiakov.

„Post štatutára som opustil preto, lebo som pracovne zaneprázdnený viac ako predtým a moja práca si vyžaduje veľa cestovania. Ako hovoria futbalisti, futbal sa robí celý týždeň a nie je to len zápas v nedeľu. A toto klubu neviem poskytnúť, ani si to dovoliť. Skúsil som to. Rok 2014 pre rožňavský futbal vyznel veľmi úspešne, takže sa nemáme začo hanbiť. Zmenilo sa veľa vecí, dosiahli sa úspechy či u dospelých, takisto u mládeže. Už len registrovať 80 -100 mladých hráčov na tréningu je obrovským úspechom. Mať na tréningu k dispozícii 20 hráčov u „áčka“ je tiež dôkaz, že veci sa robili dobre. Mám záujem pracovať v klube naďalej. Či už u mládeže, takisto u dospelých. S výborom sa pravidelne schádzame a chcem byť nápomocný aj do budúcna,“ uviedol odchádzajúci štatutár I. Slávkay.
 

Nie všetko sa však podarilo. „ Áno a mrzí ma to. Je to predovšetkým Futbalové centrum mládeže, potrebujeme získať prostriedky na opravu budovy bývalej posilňovne, ktorá by mala slúžiť výlučne pre mládež. Bolo podaných asi šesť projektov, ale,zatiaľ sa nedarilo zohnať potrebné prostriedky. Dodnes sa nám ešte nepodarilo zrealizovať zavlažovanie ihriska pod tribúnou," dodal I. Slávkay.

 

Počas prelomu rokov 2014/2015 sa skutočne veľa vecí zlepšilo k lepšiemu. Vytvoril sa dorast, ktorý má po prvenstve v jeseni postupové ambície, druholigoví starší žiaci taktiež prečkajú zimu na poste lídra. Zlepšila sa práca s prípravkou, dospelí boli pre fanúšikov hlavne v pohárových zápasoch lákadlom a rozrástla sa aj trénerská základňa mimo iného aj o Š. Dorčáka (dorast), či K. Śípoša (ml. žiaci druholigisti ).