Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 04. 2012 o 19:37

Jaklovské boje o záchranu

autor: Patrik Petruška
1497x čítanéPosledný tím V. ligy Podtatranskej Spišská Nová Ves získala v doterajšom priebehu pätnásť bodov. To je dolná hranica. O bod na tom lepšie je Ľubica a Harichovce. Rozdiel medzi poslednou Sp. Novou Vsou B (Poráč) a štvrtými od konca Jaklovcami je len trojbodový. Aj to svedčí o tom, ako je každé kolo, každý zápas, každý bod v podtatranskej súťaži dôležitý.

Jaklovce sa v nedeľu po prvý raz predstavili doma, keď hostili Harichovce. Kolo predtým hrali v Hranovnici a prehrali najtesnejším rozdielom 0:1.

„Zatiaľ čo sa týka jarných výsledkov a bodových ziskov, tak nemožno skonštatovať, že je spokojnosť. Dosť mrzí remíza 1:1 s Harichovcami. Ak nechceme skončiť na chvoste tabuľky, tak doma musíme jednoznačne bodovať naplno,“ povedal o začiatku jaklovskej futbalovej jari šéf futbalu Marek Macko.

„Mali sme pred nedeľňajším stretnutím isté obavy, ale v stretnutí nebolo vidieť, že súper mal kvalitnejšiu zimnú prípravu ako naše mužstvo. Tak ako konečné skóre, aj zápas bol vyrovnaný.“

V tejto piatoligovej skupine už nemožno v jarnej časti povedať, že sú ťažšie a ľahšie majstráky. Jaklovčania v nedeľu idú pod končiare Vysokých Tatier, kde sa budú snažiť prekvapiť na ihrisku v Poprade Veľkej. O týždeň bude veľké derby, keď hostia doma Margecany.

„Predovšetkým hráči si musia uvedomiť, že hráme o záchranu v súťaži a preto potrebujeme bodovať. Musia sa zomknúť ako tím a v každom ďalšom zápase hrať zodpovedne. So srdcom a zabojovať o čo najlepšie výsledky,“ zdôraznil Marek Macko.