Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 02. 2015 o 19:33

Zostava sa už usádza v myšlienkach

autor: Pito
1584x čítanéHoci tempo absolvovania zápasov v rámci zimnej prípravy v prípade futbalistov Tatrana Prešov už nie je také hektické a z programu aj vypadli dvojzápasy, predsa sa kolektív zelenobielych nemôže sťažovať na nudu. Práve naopak a keďže sa blíži začiatok jarnej časti, hráči si uvedomujú, že ako sa budú snažiť teraz, natoľko sa im otvoria dvere v majstrovských bojoch.

Dopredu sa dostáva formovanie a redukovanie kádra, hoci v prípade tohto klubu je to iba pomyselné. „Vzhľadom na to, že nemáme prebytok hráčov a formujeme dva tímy – áčko aj juniorov – tak zverenci sú stále pokope. Pravdaže, stále sa spoliehame na to, že v jarných zápoleniach budeme môcť rátať s podporou chlapcov z béčka,“ uviedol tréner Stanislav Varga a na margo odohraných zápasov dodal: „Myslím si, že môžeme byť spokojní s nasadením zverencov, ich chuťou a túžbou presadiť sa. Tým, že záťaž rozdeľujeme rovnomerne na plecia  viacerých, sa naskytol priestor pre širší káder. Pozitívne boli aj výsledky, ktoré blahodarne pôsobia na psychiku.“ Kormidelník podotkol, že v niektorých dueloch vynikli daktorí jednotlivci, ale zase to nepreceňuje vzhľadom na to, že predsa len v majstrákoch je hráč vystavený inému tlaku aj “záujmu“ súpera. „Je však potešiteľné, pokiaľ niekto strelí napríklad štyri góly, lebo ho to povzbudí. Navyše je to čiastočná odmena za drinu, ktorú chlapci vynakladajú.“ Postupne s pribúdajúcimi previerkami sa už v hlavách trénerského tandemu rysuje aké-také zloženie základnej jedenástky, s ktorou by sa dalo rátať v jarnej fáze. Šarišania majú na zohranie sa vycibrenie formy len pád duelov vrátane generálky v Poprade týždeň pred jarnou ouvertúrou. „Určite si niektoré mená dávame na jednotlivé posty, ale ešte máme niekoľko variantov v zálohe. Trebárs na poste stredných stredových hráčov, kde došlo k odchodu Mira Poliačeka. Určite budú viaceré možnosti a budeme sa rozhodovať pre jednotlivé riešenia v závislosti od mnohých okolností.“ Nuž, nielen Poliaček, ale aj Pribula či Jakubech určite na jar nebudú hrať v Prešove, z dlhodobých maródov  je predpoklad, že sa postupne zapoja do diania  Bartek a Luberda, no Krajník a Belejík budú v „aute“ ešte veľmi dlho. Okrem toho niektorí ďalší futbalisti mali menšie zranenia a navyše pribudli aj chrípkové  onemocnenia . To všetko nepridáva na nálade, ale zase absencia jedného je šancou pre druhého, aby sa ukázal. Jedinou posilou , ktorá je nateraz v kádri Tatrana, je Tubonemi. Ten sa ukazuje ako prísľub, má inú mentalitu a j futbalové myslenie, mohol by byť prínosom, pokiaľ dôjde k dohode medzi Prešovom a Podbrezovou o jeho uvoľnení na hosťovanie do konca jarnej časti Pre Tatran je prínosom i to, že po hosťovačke v B. Bystrici sa môže spoľahnúť na ďalšieho defenzívneho hráča Liptáka, ktorý sa ale tiež musí najprv dať zdravotne dokopy. O iných nových hráčoch sa neuvažuje a to napriek tomu, že káder sa kvalitatívne i kvantitatívne poriadne oproti jeseni menil.„Musíme si vystačiť s tým, čo máme. Poruke je dosť šikovných chlapcov a určite si každý z nich pýta priestor, ktorý – pokiaľ nepríde k poľaveniu – dostane,“ dodal tréner Stanislava Varga.