Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 02. 2015 o 17:26

Góly uľahčujú zimné galeje

autor: Pito
1417x čítanéStrieľať góly v zimnej príprave je iste zaujímavé, ale tréneri ani hráči vydarenejšiu mušku v tomto období nepodceňujú. Predsa len zápasy s nádychom skúšania a testovania nie sú také psychicky náročné, nehrá sa natoľko úzkoprso a aktéri nie sú vystavení takému tlaku ako v majstrovských vystúpeniach. Nehovoriac o tom, že aj hráči sú predsa k sebe ohľaduplnejší, nejde sa tak na doraz a sem-tam to v obrannej činnosti nie je až príliš „spútané“. Napriek tomu každý pozitívny výsledok so spŕškou zásahov má niečo do seba, pohladí dušu hráča a prinesie malú odmenu po tvrdej drine.

  Aj futbalisti Tatrana Prešov sa v uplynulých prípravákoch celkom solídne rozstrieľali. Veď v uplynulých troch dueloch im to celkom sypalo, keď porazili Lokomotívu Košice 5:1, Liptovský Mikuláš 4:0 a proti Bardejovu uhrali remízu 3:3, pričom prehrávali už 1:3. „Bodaj by nám to vydržalo v koncovke aj v jarnej časti,“ pousmial sa asistent trénera Ján Karaffa. Túto sobotu zelenobieli absolvujú generálku v Poprade s domácim druholigovým rivalom a podľa všetkého by Šarišania mali nastúpiť už v zostave, s ktorou potom budú rátať aj na jarnú ouvertúru vo Zvolene.„Ešte máme nejaké malé otázniky nad zložením zostavy. Súvisí to s tým, že oproti jeseni došlo k zmenám v kádri. Hlavne na postoch defenzívnych záložníkov musíme hľadať iné varianty, pretože Poliaček podišiel do Poľska a navrátilec Lipták je zase zranený. Navyše v prvom jarnom kole nemôžeme rátať ani s účasťou Dávida Leška, ktorý má na konte priveľa  žltých kariet a preto bude nútene odpočívať.“ Zatiaľ nevedno, pre akú alternatívu sa tréneri rozhodnú, k dispozícii je niekoľko variantov. „Musíme si to nechať uležať v hlave, veľa bude záležať na zdravotnom stave hráčov a na tom, ako dopadne generálka.“ Momentálne je stabilizovaná obranná a útočná formácia. Zaujímavé je, že po príchode Tubonemiho, ktorého pôsobenie v Prešove je ešte stále v štádiu riešenia, nezostali poruke traja hrotoví hráči. Lukáš Eliaš totiž posilnil treťoligové Lipany, kde pred časom už účinkoval. „Lukáš sa zrejme rozhodol pre túto možnosť i preto, lebo popri futbale má i iné povinnosti a tak to skôr skĺbi v nižšej súťaži.“ Takže do útoku sú nachystaná dvaja borci – Šafranko (proti Bardejovu sa blysol hetrikom) a Tubonemi, pričom streleckú fazónu má i Dupkala (v zápase s Lipanmi dal štyri góly). Ofenzívne chúťky vie umocniť i Ivanko-Macej či Hruška, ktorý sa dostal zo zranenia.„Tubonemi sa aklimatizuje, zo dňa na deň ukazuje viac zo svojich možností a verím, že by mohol by pre naše rady prínosom. Je tiež potešiteľné, že až na dlhodobých maródov ostatní chlapci, čo boli chorí či zranení, sa už dostávajú do pohody, dobiehajú zameškané. Akurát Voda ešte nie je celkom fit.“ J. Karaffa naznačil, že do brány sú nachytaní traja kandidáti Talian, Barát a Ferenc a po generálke bude jasné, kto z nich bude jednotkou.  Je zaujímavé, že v Tatrane nedošlo k nejakému uzatvoreniu kádra, všetci adepti pre áčko i béčko sú naďalej spolu v príprave. „To preto, že nemáme na dva tímy až tak veľa futbalistov aj vzhľadom na odchody niektorých chlapcov či dlhodobé zranenia, pričom pre potreby juniorky sme testovali niektorých hráčov z dorastu a určite daktorí juniori sa zase ukážu aj v zápasoch prvého tímu. Ešte nevieme, ako to bude s Kraľovičom, ktorý odišiel na skúšku do českého Zábřehu,“ dodal asistent trénera Tatrana.