Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 04. 2012 o 18:56

Kaminský to proti svojmu bývalému klubu vie

autor: redakcia
1263x čítanéStopér košickej Lokomotívy Patrik Kaminský sa na „staré“ kolená nevídane rozstrieľal.

V tejto sezóne skóroval už sedemkrát, čo je na stredného obrancu pekná bilancia. Je vlastne tretím najlepším strelcom Lokomotívy. Iba o jeden gól viac strelila dvojica Keresteš-Digoň. Zaujímavé je, že prv menovaný hrá v stopérskej dvojici s Kaminským. "Železničiari" sa teda môžu pochváliť naozaj veľmi gólovými stopérmi, ktorí napli sieť 15-krát!

Stal sa z vás v 33 rokoch kanonier? Prišli ste v tomto veku na chuť gólom? "Čo ja viem. Spoluhráči ma pustili k zopár štandardkám. Povedali si: patrí medzi najstarších, tak nech si vystrelí. Mladí chlapci mi nič nepovedia. A nakoniec som takto strelil tri góly - Lipanom, košickému béčku a Trebišovu. Pritom išlo o strely z 30 metrov, 25  a 20 metrov," tešil sa z výstavných striel 190-centimetrov vysoký rodák z Prešova.

Naposledy sa presadil v treťoligovom košickom derby na ihrisku MFK B v Ličartovciach, keď jediným gólom v stretnutí rozhodol o víťazstve Lokomotívy. Vlastne, góly bývalým tímom sú Kaminského špecialitou. Napríklad, na jeseň pri domácom víťazstve 4:1 strelil rezerve MFK dva góly. V minulej sezóne obliekal dres Lipian, ktoré s MFK Košice remizovali 0:0 a vyhrali 1:0. Práve on strelil jediný gól Lipian. A po príchode do Lokomotívy sa zasa trafil do siete Lipian...

„Tak to už vyšlo. Šťastie a dobrý výber miesta,“ zasmial sa Patrik pri známej formulke, ktorú radi používajú ligoví hráči a tréneri. "V drese Lipian išlo o volej v šestnástke. Teraz sa opäť ku mne odrazila lopta. Na jeseň som zasa skóroval hlavičkou a z priameho kopu z 25 metrov, keď som trafil do šibenice. Krajší gól som v živote nestrelil," priznal "Kameň", ako znie jeho prezývka, ktorého spoluhráči v šatni nepodpichujú, že si pekné góly necháva na svoj bývalý klub. "Niektorí to ani nevedia," usmial sa hráč, ktorý odohral vyše stovku zápasov za MFK Košice a pokračoval: "Dôležité je, že sa nám darí a trochu naháňame Bardejov, ktorý funguje za trochu iných podmienok. Náš kolektív tvoria študenti a hráči, ktorí futbal hrajú popri zamestnaní," dodal Patrik Kaminský.