Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 03. 2015 o 18:12

Uchovať si i rozdať dobrý pocit

autor: Pito
1050x čítanéV nastávajúce jarnej odvete najvyššej regionálnej súťaže sa možno tešiť na preskupovanie celkov v tabuľke a útok viacerých na čelné pozície. Určite medzi tých, čo majú značné chúťky, patria aj Lipany. Bývalý účastník republikovej súťaže mieni dokázať, že iba zhoda nepriaznivých okolností ho pripravila o štart v II. lige. I z toho dôvodu hodlá v druhej časti ročníka dosiahnuť také výsledky, ktoré budú zodpovedať kvalite kádra a možnostiam klubu.

 „V domácich podmienkach sme mali veľmi dobré podmienky v zimnej príprave a tak sa nemáme na čo vyhovárať. Hlavná vec, že chlapci odviedli maximum tréningovej práce, počínali si s nasadením chuťou, aby si vyslúžili miesto v kádri, v základnej zostave. Podstatné bolo tiež to, že sme mali veľa zápasových previerok, aby sa jednotlivci vyhrali, chytili správny herný rytmus a mužstvo si vyskúšalo rôzne varianty. Pravdaže, zamerali sme sa aj na to, že hodláme urobiť niektoré zmeny v obsadení postov a verím, že to bude na prospech výkonu tímu,“uviedol tréner Emil Jacko. Nezabudol podotknúť, že tak ako inde, aj v ŠK Odeva nebežalo všetko ideálne a niekedy sa priplietli do cesty nepríjemné neduhy sprevádzajúce zimnú zaberačku – choroby či zranenia. Avšak podľa jeho slovo nebolo to v takej miere., aby to negatívne ovplyvnilo fazónu kolektívu. Na margo ambícií i konkrétnych cieľov kouč štvrtého tímu pelotónu predznamenal: „ Pravdaže, láka nás dostať sa čo najviac hore, inak by naša robota nemala zmysel, keby sme hovorili o nejakých priemerných métach.  Pokiaľ budeme produkovať taký futbal, ktorý zaujme diváka a prinesie výsledky, tak budeme spokojní. Ide o to, aby mali dôvod na dobrú náladu nielen fanúšikovia, ale aj hráči. Prirodzene, uvedomujeme si tiež to, že odveta je vždy náročnejšia než prvá časť, lebo sa bude rysovať konečné poradie, bude sa bojovať o postup i zostup a tak každý zápas prinesie dramatické a napínavé momenty. Preto sa treba pripraviť na všetky okolnosti, aj nepríjemné a byť silnými nielen fyzicky, ale i mentálne. Iba ten, kto bude odolný, môže počítať s úspechom.“  V kádri Lipian sa veľké rošády neudiali , odišli odchovanci  Varga a Krafčík. Výraznou posilou je útočník Eliaš, ktorý v ŠK Odeva pred časom účinkoval a na jeho strelecký nos sa nielen tréner, ale i mužstvo a priaznivci veľmi sa spoliehajú. Však práve zakončenie bolo tou slabinou, ktorá neumožnila Lipanom, aby sa dostali už predtým podstatne vyššie. „Dúfam, že Lukáš si zastane svoje miesto a bude korunovať akcie celku. Určite  sa však spoliehame aj na ďalších chlapcov, pretože futbal je kolektívny šport a hoci niekedy niekto z jednotlivcov vynikne, predsa to ešte nič neznamená, pokiaľ sú ostatní len do počtu,“ dodal tréner Emil Jacko. Nuž, jeho zverenci zaostávaj za líderským postom iba o štyri body, čo nie je veľa. Pokiaľ naozaj pridajú v produktivite, môže byť reálne, že sa budú pozerať zblízka na najvrchnejšie poschodie tabuľky. V jarných bojoch by dres Lipian mali obliekať títo hráči: Bartoš, Kušnír, Kmec, Angelovič, Blaško, Drobňák, Figura, Gomoľa, Havrila, Eliaš, Janič, Hudý, Hovanec, Jabcon, Kolpák, Pončák, Poklemba, Roba, Šimko, Štefčák, Vysočan.