Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 04. 2012 o 20:01

Paluba rozhodol v nových kopačkách od Saparu

autor: Imrich Makó
1174x čítanéPred začiatkom stretnutia MFK Vranov - FK Poprad nastupovalo na trávnik 20 núl, čím reagujeme na skutočnosť, že domáci Erik Makó mal na konte osem čistých kont a jeho náprotivok Róbert Huszárik neinkasoval dvanásťkrát.

Viac ako hodinu to vyzeralo tak, že obaja ochrancovia svojich svätýň sa budú môcť pýšiť ďalším honorom Mr. Zero. Hoci dlho v ich prípade platila pri prísloví „bez práce nie sú koláče“ výnimka, nakoniec si zahrali podľa scenára, ktorý ich rozdelil na opačné póly. Víťazne z tohto mikrosúboja vyšiel E. Makó, ktorý najskôr v 65. min. vychytal v nájazde z pravej strany M. Dikanta a o minútu rýchlym vybehnutím proti M. Šprochovi stopol hruďou aj jeho tutovku. „Po zápase zo Sp. N. Vsou som cítil, že mužstvu niečo dlhujem. Za dôveru som sa chcel trénerovi poďakovať už v Kremničke, kde som mal dva nepríjemné zákroky a som rád, že som mohol mužstvu pomôcť aj teraz. V podobných súbojoch jeden na jedného je dôležité zmenšiť strelecký uhol a dostať tak strelca pod tlak. Hoci  Dikant nemieril zle, jeho strelu po mojej ľavej ruke som stihol vyraziť. Pri druhej šanci Šproch prepásol vhodný moment na zakončenie, čo som využil na vybehnutie. Snažil som sa vykryť čo najväčší priestor a nakoniec ma napálil,“ opísal oba zákroky E. Makó.

Vranov vďaka jeho dvom zákrokom nepríjemnú dvojminútovku ustál a mohol sa nadýchnuť k záverečnej ofenzívnej iniciatíve. Dvakrát T. Molek a v jednom prípade M. Hamuľák ešte neuspeli, ale domácich, rovnako ako v Kremničke, spasil obranca Marek Paluba. V 84. min. napálil loptu z priameho kopu z viac ako 30 m spôsobom, ktorý R. Huszárika prikoval k čiare. „Ako obranca nie som zvyknutý rozhodovať zápasy, ale na druhej strane, určite si na to rýchlo a rád privyknem,“ smial sa M. Paluba a už vážnejším tónom dodal: „Keďže to bola dosť veľká diaľka, chcel som len trafiť bránu. Neviem, či brankár loptu nevidel, ale pravdou je, že sa nepohol. Priznám sa, že jej let som príliš nesledoval, preto som ju opäť zaregistroval, až keď bola v sieti.“

Po góle do siete Kremničky sa úloha snajpera M. Palubovi evidentne zapáčila. Na jeho presnom zásahu proti Popradu však nenesie podiel iba ekrazit v jeho pravačke, ale strategickú úlohu v ňom hrá aj slovenský reprezentant a hráč Trabzonsporu hosťujúci v jari Gaziantepspore Marek Sapara. „Na Veľkonočný pondelok som bol na návšteve u Mareka, ktorý mi dal nové kopačky. Obuté ich mal raz, no podľa jeho slov mu nesedeli, tak som mu povedal, že mne budú určite dobré. Som rád, že teraz mu môžem napísať správu, že mi sadli a hneď som ich pokrstil aj víťazným gólom,“ pridal pikošku zo zákulisia M. Paluba.

Dvom exportným kúskom Mareka Palubu proti ŠK Kremničke a FK Poprad znamenajúcim pre Vranov šesť bodov venoval po sobotňajšom zápase osobitnú pozornosť aj tréner Popradčanov Vladimír Lajčák. Hoci prehra jeho tímu gólom z 84. min. ho netešila, po stretnutí nezabudol športovo oceniť výkon domáceho obrancu. „Čítal som článok o góle Palubu v Kremničke, kde sa brankár, podobne ako dnes, ani nepohol. Zaujímavosťou je, že Vernarský, ktorý teraz chytá za Kremničku, pôsobil v minulosti práve u nás v Poprade, preto si ich domáci strelec môže dať oboch na nástenku v našich klubových farbách,“ odľahčil situáciu V. Lajčák.

M. Paluba priznal, že spoločné klubové farby D. Vernárskeho a R. Huszárika neregistroval, no pohotovo pridal ďalšie podobnosti jeho dvoch gólov. „Rovnako ako pred Kremničkou, aj teraz som si v piatok na tréningu skúšal priame kopy. Ani v sobotu nebol na trávniku Adam, ktorý je určený na štandardky ako prvý a o slovo sa opäť hlásil i Magáč. Teraz sme však už nelosovali a loptu som si vzal hneď ja,“ neskrýval dobrú náladu M. Paluba.

Paralelou medzi poslednými dvoma vystúpeniami zverencov trénera J. Lehockého je viac. Popri výstavných delovkách nekompromisného obrancu MFK je spoločným menovateľom víťazstiev Vranova aj zodpovedný a disciplinovaný výkon jeho spoluhráčov. „V posledných kolách nám stále niekto chýba, či už pre zranenia alebo karty. S touto skutočnosťou sa snažíme vyrovnať akcentom na zodpovedný prístup. Poprad dnes v prvom polčase dobre prehusťoval stred poľa, kde sa nám presadzovalo dosť ťažko. Po zmene strán predsa len pribudlo niekoľko okienok, no dôležité bolo, že dvakrát nás podržal Makó a mám pocit, že v závere sme viac chceli vyhrať my ako súper, za čo sme boli aj odmenení,“ konštatoval M. Paluba.