Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 03. 2015 o 19:53

Rovnaký dôvod na radosť aj smútok

autor: Pito
1303x čítanéUrčite zaujímavé bolo susedské derby medzi Lokomotívou Košice a Tatranom Prešov. Aj preto, že na jar ani jeden zo súperov nenašiel premožiteľa. Nestalo sa tak ani v poradí treťom vystúpení v tomto roku a po zmierlivom výsledku sa mohli tešiť aj smútiť zároveň obaja aktéri. Určite železničiarov môže hriať pri srdci, že po skalpe lídra z Michaloviec ich nedostal na kolená ani silný celok zo Šariša. Hostia boli možno viac zarmútení, pretože viedli a vyrovnávajúci gól inkasovali z penalty. Navyše im jeden zásah rozhodca neuznal.

„Domnievam sa, že sme si zaslúžili vyhrať, lebo sme boli útočnejší, mali sme viac šancí a súpera sme takmer k ničomu nepustili,“konštatoval autor jediného zásahu Prešovčanov Pavol Šafranko. Zhodou okolností tento hráč spôsobil svojím nedovoleným zákrokom po zmene strán  odpískanú penaltu a tak sa zrodil konečný výsledok. Hoci vietor príliš kvalitnému futbalu nežičil, predsa nezničil snahu hostí, ktorí prišli nabudení po predošlých úspechoch vo Zvolene a doma s Trebišovom. „Našou snahou je, aby sme vyhrávali každý duel. Na tomto odhodlaní sa nezmenilo nič ani po tom, čo sme predtým proti Trebišovčanom definitívne spečatili svoju účasť v baráži. Žiadneho súpera nepodceňujeme, neberieme na ľahkú váhu a to bez ohľadu na to, že Lokomotíva už v baráži nebude a teda bod získaný v súperení s ňou sa nám nebude počítať v nadstavbe. Boli sme si vedomí toho, že na jar sú hostitelia rozbehnutí a budú sa chcieť vytiahnuť proti nám, ale prispôsobili sme tomu taktiku a snažili sa hrať svoju hru, ktorá nám predtým priniesla dobré výsledky,“ podotkol skúsený Peter Katona. Práve on bol autorom víťazného gólu v dôležitom úvodnom jarnom  zápase na zvolenskom ihrisku a možnosť mal aj proti Lokomotíve, ale tentoraz v koncovke nepochodil. „Kým vo Zvolene sa potvrdilo, že šťastie praje lepšiemu, tentoraz to tak nebolo a jedno zaváhanie nás pripravilo o tri body. Lenže i tak  sme mali na to, aby sme sa domov vracali s plným, a nie iba polovičným úlovkom,“ poznamenal hráč, ktorý sa v zimnej prestávke ocitol na inom  poste, než na akom predtým účinkoval. To, že Poliaček odišiel do Poľska a Lipták je po návrate z Banskej Bystrice zranený, spôsobilo, že sa posunul do defenzívneho štítu stredovej formácie.„Zvykám si na túto rolu a musím sa trošku brzdiť v útočných prejavoch, hoci ma to ťahá dopredu a keď sa naskytne možnosť, tak ňou nepohrdnem. Je jedno, na ktorom fleku nastupujem, hlavná vec, aby som bol užitočný pre tím.„ Inak, tento futbalista mal pred štartom tohtoročnej fázy zápolení zdravotné problémy, ale niekoľko dní výpadku už dobehol. Podľa neho spočiatku mal obavy, či sa kondičné resty neprejavia na jeho hre, ale už je to všetko zmazané. „Nás dobré výsledky stále posúvajú  v pohode dopredu, každý vydarený zápas je dobrý na psychiku a zvyšuje herné sebavedomie. To budeme potrebovať hlavne vo vrcholnej časti ročníka – v baráži. Hoci už na ňu podvedome myslíme, predsa len ešte nám prichodí najbližšie doma poraziť Moldavu, aby sme mali pred vstupom do nadstavby naozaj dostatok odvahy a istoty. Len treba zúročiť šance a pokiaľ to vyjde, tak sa neobávam, že by sme zaváhali. Určite to neberieme ako povinnú jazdu, ale ako každý iný zápas. K tomu nás predsa vedie aj tréner Stanislava Varga, ktorý nám neustále pripomína, aby sme sa snažili ísť na doraz a obstáť v každom stretnutí, lebo len to je cesta k zdokonaľovaniu sa i hernej vyzretosti,“ dodal Peter Katona.