Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 03. 2015 o 08:39

Berta trénerom Moldavy

autor: Jaroslav Glovičko
1758x čítanéZdá sa, že turbulentné trénerské obdobie sa skončilo v Moldave počas tohto týždňa a vedenie klubu angažovalo do konca jarnej časti trénera Romana Bertu.

Zdá sa, že turbulentné  trénerské obdobie sa skončilo v Moldave  počas tohto týždňa a vedenie klubu angažovalo do konca jarnej časti trénera Romana Bertu. Ten naposledy pôsobil  v treťoligovej Haniske.

Odvetná časť futbalových súťaží  sa ešte poriadne ani nerozbehla a v niektorých kluboch v našom regióne došlo k neočakávaným  zmenám na hráčskych či trénerských postoch. Vari najviac sa v ostatných dňoch skloňuje druholigový celok Bodva Moldava. Nad jeho účinkovaním v jarnej časti sezóny v Doxxbet lige visel dlho otáznik. Situáciu sa podarilo stabilizovať v hodine dvanástej a po odchode trénera Tomáša Danka sa k mužstvu vrátil Karol Kisel. Ten po dvoch majstrovských dueloch pri mužstve skončil, v treťom sedel na lavičke ako hlavný tréner Roman Martončík. V najbližšom kole to už nebude platiť, lebo novým trénerom sa stal Roman Berta. V novom prostredí by rád zúročil svoje skúsenosti z pôsobenia v slovenskej najvyššej súťaži ako aj poľskej, kde pôsobil spoločne s trénerom Františkom Strakom. Pred jarnou časťou ukončil trénerskú spoluprácu z piatym celkom tretej ligy a začiatkom tohto týždňa  dostal R. Berta ponuku viesť druholigový celok, ktorý sa v tabuľke nachádza v pásme zostupu. „Trénerskej práci sa venujem takmer dvadsať rokov, a tak aj niekoľko týždňová prestávka mi prišla vhod. Moohol som si trocha oddýchnuť od futbalu i trénovania Po čase mi to však začalo chýbať a ponuka  funkcionárov Moldavy ma potešila. Na nejaké dlhé rozmýšľanie nebolo času a v stredu som už viedol prvý tréning v tomto klube,“ prezradil druholigový tréner R. Berta. V sobotu ho čaká v Prešove doslova krst ohňom na lavičke, lebo pre jeho zverencov bude každý duel v jarnej časti existenčným, aby sa udržali nad pomyslenou čiarou zostupu. „Uvedomujem si že to nebude ľahké obdobie,  rád som prijal túto výzvu a verím, že naše niekoľko mesačné spoločne snaženie s hráčmi prinesie pre nás aj klub želané ovocie. Vieme kde nás najviac tlačí topánka, máme úzky káder a vedenie klubu sa snaží v týchto dňoch zrealizovať príchody nových hráčov. Posilniť potrebujeme na každom poste, preto o menách nechcem hovoriť,“ dodal R. Berta. Moldavčanom veľa času nezostáva, pretože v utorok vyprší jarný prestupový termín v amatérskych súťažiach, odkiaľ by druholigista mohol získať nových hráčov.