Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 03. 2015 o 16:12

Päťka potešila i zarmútila

autor: Pito
1422x čítanéJe dobojované.„Prvý polčas“ aktuálneho ročníka v II. futbalovej lige sa skončil. Máme na mysli dlhodobú časť, ktorá bola len predohrou toho, čo príde odteraz. Celky vo východnej skupine, ktoré skončili na 7. – 12. mieste, si to rozdajú navzájom dvojkolovo o udržanie sa v súťaži, kým najlepšie poltucty z oboch skupín – východnej a západnej – sa stretnú v baráži o jedno postupové miesto. Táto časť bude pre diváka zaujímavejšia, lebo východniari narazia iba na súperov zo západu a body získané dosiaľ zo vzájomných duelov s tými, čo sa dostali do nadstavby, sa im zaratúvajú do barážovej tabuľky.

Najlepšiu východiskovú pozíciu má Skalica s 25 barážovými bodmi. Druhé sú Michalovce s 21 bodmi a tretí Prešov so 16 bodmi. „Nastávajúce boje môžu úplne premiešať touto tabuľkou, lebo až teraz sa naozaj začne hrať o všetko. Takže štartovaciu pozíciu nemožno preceňovať ani podceňovať,“ konštatoval tréner Tatrana Prešov Stanislav Varga. Jeho zverenci v záverečnom kole základnej fázy hostili Moldavu a bola to hra mačky s myšou. Domáci si robili so súperom, čo chceli a keby nastrieľali nie päť, ale desať gólov, tak nikto by nemohol byť prekvapený. „Len vďaka výbornému brankárovi Brzovi, ktorého sme získali v hodine dvanástej zo Sačurova, sme neinkasovali osmičku,“ výstižne riekol tréner FK Bodva Roman Martončík. Trošku aj nastali pochybnosti, kto vlastne vedie hostí, lebo novým lodivodom sa stal v uplynulom týždni Roman Berta (mal na starosti ostatné tréningy aj prípravu na zápas), ale ten bol v zápise uvedený oficiálne ako masér a na tlačovke vystupoval v pozícii trénera práve R. Martončík. Zdá sa, že tak vniklo také malé ďalšie futbalové slovenské Kocúrkovo. „Pomery u nás sa odrážajú i na trávniku. Stále skladáme zostavu, ktorá je sústavne iná, prichádzajú hráči z okresných súťaží, ktorí sú voľní, ale tí jednoducho na druhú ligu ešte nemajú. Nie všetko je v klube primerané tejto súťaži. Preto sme hrali tak, ako sme hrali a dosiahli takýto výsledok,“ lamentoval R. Martončík. Nuž, hostia poriadne nevystrelili na domácu bránu a boli odovzdaným štatistom, nie dôstojným partnerom zelenobielych. Tí mohli rozhodnúť o osude už v polovici prvého polčasu, ale i tak to bola pre nich spanilá jazda s množstvom zahodených šancí. „Bol to súboj brankára hostí s našimi hráčmi,“ výstižne povedal lodivod Tatrana S. Varga a predznamenal, že mužstvo ukázalo dostatok ambícií i motivácie napriek tomu, že mnohí tvrdili, že o nič nejde. Teraz už ale Šarišanom prichodí sústrediť sa na nadstavbu. „Ideme od zápasu k zápasu tak ako dosiaľ. Sme radi, že sme si po problémoch a kríze v lanskom roku vybojovali účasť v prvej šestici a verím, že naše výkony pôjdu stále hore. Sústreďujeme sa na seba, na svoju hru, hoci, prirodzene, budeme zbierať informácie aj o súperoch a zameriavať sa vždy na najbližšie vystúpenie,“ naznačil lodivod Tatrana, ktorý si váži, že hráči sú ochotní na sebe tvrdo pracovať a neuspokojujú sa s tým, čo dosiahli. Lebo bič bude plieskať na konci a Prešovčania by iste boli radšej „šľahajúcimi“, a nie „vyšľahanými“.