Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 04. 2015 o 18:07

Líder nasadil k trháku

autor: Pito
1825x čítanéZdá sa, že v jarnej odvete piatoligovej súťaže v skupine Šarišskej nasadili Šarišské Michaľany od začiatku k trháku, aby sa čím skôr striasli svojich prenasledovateľov. Je to ja logické, veď nikto nemá rád, pokiaľ sa bojuje o postup do posledného kola a zbytočne stúpa nervozita, rastie stres.

 Celok OŠFK dosiaľ v zápoleniach nezaváhal ani raz, čo sa nedá povedať o jeho „spoločníkoch“ – Záhradnom či Demjate. Hoci z tábora konkurentov sa už v zime ozývali hlasy, že vzdorovať silnému lídrovi s kvalitným a širokým kádrom bude náročné (nepriamo tak naznačili, že je jediný ašpirant),  predsa sa čakalo, že aspoň spočiatku to bude ešte dramatické. „Nemožno nič predbiehať, tešiť sa dopredu. Naše postavenie na čele vôbec nepreceňujeme, ideme od zápasu k zápasu,“ krotil prehnaný optimizmu tréner vedúceho celku  Ľubomír Puhák. Jedným dychom však dodal, že keby jeho zverenci nešli do vyššej súťaže, bolo by to sklamaním. Nuž, podmienky na futbal sú v tomto klube na pomery V. ligy naozaj nadštandardné a tak sa hráči môžu sústrediť iba na svoje výkony a prípadné výhovorky neprichádzajú vôbec do úvahy. Š. Michaľany majú náskok siedmich bodov pred Záhradným, čo je na jednej strane dosť, ale vzhľadom na to, že ubehla iba menšia časť hracieho programu, nie zase tak priveľa, aby nebolo o čo hrať. Určite to priamo či nepriamo vštepuje lodivod aj svojim zverencom. Koniec koncov ani prípadným splnením tejto méty sa futbalový život predsa nekončí.„Máme síce za sebou výhry v jarnej fáze, ale to neznamená, že so všetkým je absolútna spokojnosť. Stále máme na čom pracovať, odstraňovať prehrešky, nedostatky a vylepšovať svoj herný prejav.“ Ľ. Puhák si pochvaľoval výkon zverencov v šlágri v Záhradnom, kde popri futbalovom kumšte zohrala veľkú úlohu disponovanosť, taktická disciplína a presadenie sa svojimi zbraňami. „Vedeli sme, že podľa toho, ako sa skončí toto meranie síl, sa bude odvíjať ďalšie dianie na špici pelotónu. Keby sme prehrali, našu situáciu by to sťažilo, naopak, Záhradnému by narástli krídla. Takto sme rivala trošku zaskočili, ale to neznamená, že očakávame, že sa zmieri s aktuálnou pozíciou.“ Ukazuje sa, že silnou zbraňou lídra je schopnosť strieľať góly v tesnom časovom úseku, čo je pre víťazný tím mimoriadne cenné a zase u súpera to vyvolá poriadny zmätok, dezorientáciu, ba dokonca až rezignáciu.  Rovnako tak kormidelník prízvukuje hráčom, aby vytrvali v snahe od začiatku až do konca. „Už sa nám to vyplatilo, trebárs proti Gerlachovu, keď sme rozhodli zápas práve v záverečnej pasáži stretnutia. Netreba znervóznieť, ale veriť si a spoliehať sa na to, že predsa futbalová kvalita nájde odraz aj vo výsledku. Okrem toho domnievam sa, že neraz výsledky sú skôr o tom, ako si dokážeme poradiť s príležitosťami, do ktorých sa dostaneme. Ak skórujeme, sme v pohode, naša hra má iné parametre,  ako keď vyjdeme v možnostiach naprázdno a potom sa niekedy splašíme,“ naznačil Ľ. Puhák. Pravdaže,  kolegovia v iných tímoch mu azda aj v dobrom závidia vyspelosť a stabilizovanosť kádra, jeho početnosť a vyrovnanosť,, lenže to tiež nie je vždy zárukou úspechu. O ten sa treba neustále „biť“.