Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 04. 2015 o 20:09

Nejasajú, držia sa stále pri zemi

autor: Pito
1867x čítanéSpanilú jazdu odštartovali v jarnej časti piatoligovej súťaže v skupine Šarišskej futbalisti Veľkého Šariša. Kolektív, ktorý bol po jeseni „ohrozeným druhom“ a mnohí si mysleli, že je už na „odstrel“, sa parádne rozbehol a v tabuľke ide stále hore. Vyzerá to tak, že predsavzatia, ktoré si vytýčili v klube pred vstupom do odvety, platia do bodky.

 Tím FC Pivovar Šariš odštartoval tohtoročné zápolenia v Kľušove síce kontumačným víťazstvom (na ihrisku tesne prehral, no podľa názoru hostí bol futbalovejší a chýbala mu azda len väčšia túžba po strelení gólu), ale aby zalepil škodoradostníkom ústa, prišli aj bodové zápisy bez rozhodnutia spoza zeleného stola. Hneď domáca ouvertúra proti silnej Demjate vyšla na výbornú a favorit zostal na štíte. „Nuž, ťažko hovoriť o nejakom favorizovaní niektorých celkov, pretože súťaž je vyrovnaná  a každý môže zdolať každého,“ uviedol tréner V. Šariša Jozef Košút.. Nazdával sa, že jeho zverenci boli v tomto meraní síl kvalitnejší. „Takže by som nespomínal dajaký prekvapujúci výsledok. Naši chlapci hrali technickejšie, kombinačnejšie a hlavne sa držali pokynov pokiaľ ide o taktickú disciplínu. Najviac sa mi pozdávalo ich nadšenie, chuť pre hru, výhru, túžbu čosi dokázať. Iba vtedy, pokiaľ má hráč srdce na pravom mieste, môže čosi úspešné urobiť. Na mene alebo zásluhách nezáleží, rozhodujúca je bojová morálka a nestlmená snaha.“  Kormidelník Veľkošarišanov nevyznáva veľké slová a silné kvetnaté reči. Je pragmatikom  ktorý vie, že futbal má všakovakú tvár. Niekedy aj neprívetivú, hoci by sa objektívne žiadala iná odmena. „Taký je však šport a pozeráme sa na dianie realisticky, bez nejakej nadsádzky. Ideme od zápasu k zápasu, to je naše krédo. Pokiaľ je súper lepší a zdolá nás, nezostane nám nič iné, len mu pogratulovať a šliapať ďalej.“ V zime sa udiali niektoré zmeny v kádri a príchody nových hráčov sa vyplácajú. „Matúša Mihoka som poznal predtým z pôsobenia v Šarišských Michaľanoch a viem, čo dokáže. Preto ma jeho výkony neprekvapili.“ Partia vedená J. Košútom ešte na jar po remíze v Gaboltove utrpela dosiaľ iba jednu porážku – doma s lídrom zo Š. Michalian. Vtedy sa o výsledku  rozhodlo do značnej miery na konci prvého polčasu, keď hostia získali dvojgólový náskok. „Stále si hovoríme, že chceme hrať účelne, kombinačne, vyhrávať súboje, precízne si prihrávať a vytvárať prečíslenia, šikovné akcie. Nie vždy to vyjde na sto percent, preto niekedy treba urobiť aj zmeny a povedať si na rovinu o možnostiach zlepšenia.“ Hráči Veľkého Šariša si predošlé domáce zaváhanie naplno vynahradili naposledy v súperení s domácim Malcovom, ktorého šokovali päťgólovou nádielkou. Hostia vsadili na úvodnú pasáž, v ktorej sa dva razy presadili a keď do prestávky skórovali tretí raz, bolo takpovediac po zápase. Ich apetít neustal ani po zmene strán a pár minút po začiatku druhého polčasu zmrazili aj posledné štipky nádeje hostiteľov štvrtým zásahom. Vidno, že porážka s vedúcim tímom psychikou mužstva neotriasla a košútovci sú nasmerovaní jednoznačne k tomu, aby sa vyhli pádu, ktorý bol po prvej časti ročníka oveľa reálnejší než momentálne. „Ideme ďalej, nepredbiehame skutočnosť, držíme sa pri zemi,“ uzatvoril tému doterajšieho počínania si zverencov tréner J. Košút.