Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 04. 2015 o 19:07

Národiak ako mocný impulz do ešte tvrdšej roboty

autor: Pito
1389x čítanéV zimnej časti v prípravných zápasoch sa parádne rozstrieľal a svoju výbornú formu ukazuje Pavol Šafranko aj v jarnej časti II. futbalovej ligy. Útočník Tatrana Prešov je typom hráča, pred ktorým sa majú obrancovia na pozore. Dravý, priebojný, výbušný, s dobrým čítaním hry a pohotovým premiestňovaním sa.

 Aj preto  už niektorí tréneri súperov zdôraznili, že v taktickej príprave upozorňovali svojich zverencov práve na nebezpečie, ktorého hrozí od tohto „hroťáka“. Nie div, že talentovaný hráč sa dostal aj do národného tímu slovenskej dvadsaťjednotky. Pozvánka mu prišla pred stretnutím základnej časti s Lokomotívou Košice a tento impulz bol preňho vhodným štartovacím motorom. Železničiarom strelil gól, lenže po zápase si radosť z neho nestačil so spoluhráčmi vychutnať, lebo sa presúval na zraz národiaku do Myjavy. „Ani som nevedel, že budem v reprezentácii. Chlapci si ma aj doberali v šatni a oslovovali ma reprezentant, keď sa táto informácia k nim dostala, lenže ja som v tom momente pozeral na nich ako vyjavený, lebo som nič netušil. Až postupne som si túto správu overil a veľmi som sa zaradoval,“ vrátil sa k cennej pocte Pavol Šafranko. Aj trénerovi dvadsaťjednotky Pavlovi Hapalovi neušlo, že tento hráč na sebe naozaj maká a zlepšuje sa doslova zo  dňa na deň. Preto mu dal šancu a nominoval ho na zápasy s Nórskom a Ukrajinou. Hapal si overoval výkonnosť vyhliadnutého adepta aj u kormidelníka Tatrana Stanislava Vargu, ktorý mu dal pozitívne referencie.„Určite si to zaslúžil za svoj prístup a neustálu vôľu zdokonaľovať sa a túžbu čosi dokázať,“ riekol na margo zverenca S. Varga. „Veľmi ma potešilo, že som  mal možnosť premiérovo si oprobovať túto partiu  a zažiť s ňou pár dní,“ naznačil Šafranko, ktorý predtým bol vo výberoch slovenskej sedemnástky i osemnástky, kým  devätnástka mu nebola dopriata, lebo sa zranil  a stal sa náhradníkom.  Práve zdravotné patálie ho zabrzdili v minulom roku, v opačnom prípade by bol futbalovo ešte ďalej. „Po návrate na scénu som veľa drel, aby som dohnal zameškané. Aj teraz sa snažím nič neodflinkať, stále idem na sto percent. Či už v tréningu alebo v zápase, lebo verím, čo do futbalu investujem, to  mi vráti. Prvoradé je pre mňa zdravie, potom prichádza aj všetko ostatné - pohoda, vyrovnanosť, užívanie si futbalu. Iba tak sa môžem uplatniť a dúfam, že to aj dokážem v ďalšom priebehu svojej kariéry,“ zhrnul svoje pocity čerstvý reprezentant.  Teraz má motiváciu navyše, lebo okrem toho, že chce čo najviac pomôcť svojmu klubu v baráži, nezabúda ani na svoj debut v SR 21 a rád by si podobné akcie zopakoval. „Samozrejme, reprezentácia je najvyššia méta, ale aj keby sa to nezopakovalo, nič by som z náročnosti voči sebe nepoľavil. Určite však rád spomínam na nedávny môj štart v národiaku, keď som si zahral niečo viac ako pol hodiny proti Nórom. Vážil som si túto šancu a verím, že som dôveru nesklamal. Dúfam, že mojou hrou aj nabudúce poskytnem trénerovi Hapalovi možnosť na to, aby popremýšľal, či ma ešte zavolá,“ naznačil ambície P. Šafranko.