Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 05. 2015 o 18:18

Ani líder si nemôže dovoliť niečo podceniť

autor: Pito
1994x čítanéKeď sa pred časom zamyslel tréner Šarišských Michalian Ľubomír Puhák nad účinkovaním svojich zverencov v jarnej odvete, tak nezabudol prízvukovať, že treba byť naďalej oboma nohami na zemi a príliš dopredu nejasať. Ako keby tušil nejakú „zradu“.

 Líder piatoligových zápolení v skupine Šarišskej naozaj vyrazil za postupovou métou v tomto roku odvážne, bez zábran a zaradom si pripisoval skalpy súperov. Lenže potom prišlo nečakané zakopnutie doma s Malým Šarišom, ktoré len umocnilo predošlé vyjadrenie kouča a naznačilo, že jednak je súťaž naozaj vyrovnaná a nikto si nemôže byť istý svojím postavením a navyše aj vedúci tím sa musí mať neustále na pozore. Lebo tiež súperi vedia kopať do lopty, behať a v konfrontácii s hlavným ašpirantom na postup sa ešte väčšmi dokážu vytiahnuť. Mimochodom, na trpkú príchuť porážky už tím OŠFK aj dávno zabudol, veď predtým naposledy zostal na štíte v úvodnom kole ročníka. Tiež to bolo na vlastnej pôde  a vtedy sa tešil Malcov. V poradí iba druhá porážka bola ešte viac nečakaná, hoci treba uznať i to, že hostia sa veľmi chceli popasovať s veľkým sklamaním, ktoré zažili predtým doma proti Gaboltovu v po „bláznivom priebehu“. Odčiniť smútok sa im naozaj podarilo a presunuli ho zase na plecia favorita. „Sú aj také zápasy, keď sa konkurent poriadne nedostane ani  súperovu polovicu a predsa vyhrá. To bol aj tento prípad. Lenže sami sme si to zavinili premárnením množstva šancí. To je pre nás typické, že dokážeme pozahadzovať aj nemožné a tak dávame hosťom nádej. Herne sme určite inde ako ostatní, ale stále prízvukujem, že sami musíme uzemniť prípadné smelé myšlienky konkurentov tak, že dáme góly,“ poznamenal tréner Ľ. Puhák, ktorý túto stratu pripísal aj na vrub toho, že tréningový proces nebol dostatočný a viacerí hráči absentovali kvôli rôznym povinnostiam. Aj preto napodiv nebol dostatočne zaplnený rezervoár fyzických síl, čo by sa naozaj lídrovi nemalo prihodiť. Lenže i takýto nečakaný úder bol na niečo užitočný. „Hráči si musia uvedomiť, že pokiaľ nepristúpia ku každému zápasu zodpovedne, tak sa im to môže vrátiť ako bumerang. Nemôžeme si myslieť, že sme neomylní, suverénni a nič sa nám nemôže prihodiť. Máme síce na čele sedembodový náskok, ale ten ešte nič neznamená. Pokiaľ chceme byť postupujúcim tímom, treba to dokazovať v každom meraní síl,“ pripomenul tréner Š. Michalian. Určite aj vystúpenie v ostatnom kole na ihrisku Šiby nebolo preňho i pre zverencov jednoduché. Napokon v závere hostia dali dva góly a vyhrali. „Upozorňoval som hráčov na to, že domáci bojujú o udržanie sa, takže to nebude ľahké. Navyše v prípade, že by sme neobstáli, zase by sa to pre nás viac zbytočne zdramatizovalo. Netreba zabúdať aj na to, že keď sme už zvládli prestížny zápas jari s druhým Záhradným, neradno si to pokaziť a zbytočne sa správať rozšafne rozdávaním bodov.  Neustále kladiem borcom na srdce, že nemožno podceniť žiadny duel, žiadny okamih diania na ihrisku. V žiadnom prípade nie je ešte koniec a netreba zabúdať ani na to, že hore sa ide podstatne ťažšie ako padá dolu,“ dodal lodivod Š. Michalian.