Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 05. 2015 o 17:06

Vyžívajú sa v nečakaných zvratoch

autor: Pito
1993x čítanéZdá sa, že v priebehu jarnej časti ročníka sú piatoligoví futbalisti Malého Šariša špecialistami na rôzne obraty v skupine Šarišskej. Buď také, čo pre nich dopadnú pozitívne alebo aj negatívne. Dokumentovali to tiež v ostatnom kole na ihrisku v Gerlachove, kde po polhodine viedli dvojgólovým rozdielom. Vtedy však netušili, čo všetko ich ešte do konca merania síl čaká.

 Ešte do prestávky gólom do šatne hostitelia znížili a navyše tesne po zmene strán prinútili súpera  po aktivite v priebehu necelých dvoch minút  ešte dva razy kapitulovať. Gerlachov viedol 3:2 a okrem toho v záverečnom úseku hry tím TJ Šľachtiteľ prišiel o dvoch hráčov, ktorí predčasne opustili hraciu plochu. Zdalo sa, že sa už na výsledku nič nezmení, ale predsa aj vo výraznom oslabení hostia predsa dokázali skórovať a stanoviť tak konečný výsledok. V 18. kole zase zverenci trénera Mareka Miščíka hostili Gaboltov.„Na ten zápas asi nadosmrti nezabudnem,“ podotkol na margo tohto „kolotoča“ kormidelník M. Šariša. Vtedy tiež jeho zverenci viedli do prestávky 2:0, ale napokon prehrali 4:5. „Keby sme viedli 4:0, možno by sme si to nenechali vziať, lebo šance sme na to mali. Ktovie však, či aj tento náskok by bol pre nás dostatočný,“ vrátil sa k tomuto nevšednému priebehu M. Miščík, ktorý sa v druhom polčase nestačil čudovať, čo to jeho zverenci stvárajú. Síce najskôr dokázali ešte dopovedať na prvý zásah hostí, ale potom v priebehu štvrťhodiny inkasovali tri razy. M. Šariš ešte vyrovnal, ale v hodine dvanástej – v nadstavenom čase – sa predsa len tešili z výhry Gaboltovčania.

 „Nebolo to po prvý raz a vyzerá to tak, že ani naposledy, čo sme sa ocitli v akomsi víre zvratov. Aj v Uzovciach sme viedli, no potom sme si nechali tri body vziať a museli sme sa uspokojiť iba s jedným. Zase sme doplatili na zahadzovanie šancí a pokazili sme si to sami, lebo sme predviedli lepší futbalový prejav než rival. Keď mužstvo nevyužije ani to, keď hráč ide sám na brankára, tak sa tomu nemožno čudovať.“Aj v zápase s Kľušovom takmer prišli Malošarišania o výhru. Zdá sa však, že po studenej sprche od Gaboltovčanov sa predsa len čosi pohlo v tíme M. Šariša, lebo v uplynulých troch vystúpeniach neprehral. Zaujala hlavne výhra na ihrisku lídra v Šarišských Michaľanoch i osemgólová nádielka Malcovu.  „Po niektorých nevysvetliteľných „otočkách“ som veril, že sa predsa len vzchopíme. Možno spočiatku sme doplácali na niektoré resty zo zimnej prípravy. Aj preto sme sa herne nie celkom presadzovali, skôr sme sa trápili. Určite svoju rolu hrá i to, že táto súťaž je nemierna vyrovnaná a tak o prekvapenia nie je núdza. Každý chce vyhrávať, zaskočiť súpera a to sa mnohokrát aj darí. I nám to vyšlo, hoci sme sa nechali tiež konkurenciou zaskočiť,“ pripomenul tréner M. Šariša Marek Miščík, ktorý sa zmienil i o tom, že nie vždy mal dosiaľ kompletný káder a musel reagovať aj na výpadky jednotlivcov. Určite tiež preto nie všetky zápasy boli podľa jeho gusta.