Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 05. 2015 o 18:18

Silný kolektív zvládne aj problémy

autor: Pito
1843x čítanéPiatoligisti Veľkého Šariša sú, zdá sa, na dobrej ceste, aby sa dostali z najhoršieho vonku. Hoci neradno predbiehať a vynášať súdy pred záverom súťažného ročníka, predsa kolektív FC Pivovar Šariš si vytvoril dobrú východiskovú pozíciu pred finišom zápolení. Pokiaľ bude pokračovať v takom kurze ako dosiaľ, tak by mu miestenka aj v budúcom ročníku v skupine Šarišskej nemala uniknúť.

V odvete zverenci  trénera Jozefa Košúta prehrali len dva razy, pričom zostali na štíte momentálne dvoch najlepších celkov. Najprv doma podľahli Šarišským Michaľanom, v predminulom kole zase tesne nepochodili v Záhradnom. Na druhej strane zase upútali niekoľkými pozoruhodnými výsledkami, pričom zaujalo zdolanie Demjaty, ktorá patrí k silnej trojici súťaže,  či výpraskom domáceho Malcova, ktorému uštedrili päťku. Pravda, nie vždy ide všetko ako po masle a zavše musí kolektív vytiahnuť aj osvedčené zbrane, nielen futbalové:  Morálku, srdnatosť, nepoddajnosť. Tak to bolo napríklad proti Gerlachovu vo svojom prostredí, keď hostia viedli v druhom polčase už 2:0, ale napokon neodolali zdrvujúcemu elánu  a túžbe vyhrať, ktorá dominovala na strane hostiteľov. „Napriek postaveniu v pelotóne hostia majú naozaj kvalitný a silný káder. Bol to mocný súper, jeden z najlepších, s akými sme si v odvete merali sily. O to viac vyniklo to, že chlapci dokázali nepriaznivý stav otočiť a získali tri body,“ vrátil sa k tomuto vystúpeniu, ktoré bolo z viacerých dôvodov zaujímavé, tréner V. Šariša Jozef Košút. Upriamil pozornosť na to, že pokiaľ hráči nerozbalia od začiatku svoje prednosti a sú zakríknutí, môže to súper využiť a potom sa ťažko doháňa manko. „Navyše treba brať do úvahy aj niektoré nepredvídané skutočnosti, trebárs pokiaľ sa zrania niektorí hráči základnej zostavy, ako sa nám to prihodilo v tomto vystúpení.“ Narážal na zdravotné patálie Bednára, Mihoka či Vrbovského, ale aj na vylúčenie Mihoka, ktorý dostal červenú  kuriózne pri zahrávaní penalty. „Myslím si, že divák  si zaslúži aj v tejto súťaži kvalitné futbalové divadlo, keď sa hrá hore-dolu, akcie sa striedajú pred oboma bránami. To bol tento prípad a k tomuto hernému prejavu, ktorý je príťažlivý, ale zároveň efektívny, sa uberáme.“ Inak, o vysokej morálke kolektívu V. Šariša svedčí i to, že ako proti Gerlachovu, tak aj predtým v Malcove si ukočíroval víťazstvá v oslabení.  „Myslím si, že ani takáto situácia nás nemôže zaskočiť, zverencov na to pripravujeme. Veď predsa počet obrancov a záložníkov zostane rovnaký, akurát vpredu je to iné, ale práve z toho dôvodu treba, aby hráči pri prechode od ofenzívy zabrali o čosi viac a vykompenzovali tak prípadnú stratu.“ Horšie je, pokiaľ sa súpiska scvrkne, čo v tejto súťaži nie je ojedinelé a aj vo V. Šariši o tom vedia svoje. „Nenariekame, musíme vydržať. Rozhodujúci je kolektív a pokiaľ vládne súdržnosť, ucelenosť a pohoda, tak sa dá všeličo prekonať,“ dodal tréner J. Košút.