Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 05. 2015 o 17:54

Nič iné - len bojovať až do konca

autor: Pito
1166x čítanéSabinovskí treťoligisti idú ako píla. To, že im tečie do topánok, nebrali na začiatku odvetnej časti najvyššej regionálnej súťaže ako „hamovadlo“, naopak, nakoplo ich to k takým výkonom, ktoré prinášajú body a zlepšovanie vyhliadok. Na ich konci by mala byť záchrana.

 „Či nám naša vydarená doterajšia séria v uplynulých meraniach síl bude stačiť na splnenie hlavného zámeru, ešte nevedno. Lenže musíme čeliť povinnosti hrať tak, aby sme boli spokojní sami so sebou a s tým,  čo odvedieme v tejto fáze súťaže,“ zamyslel sa nad možnosťami tréner MFK Slovan Jaroslav Galko. Vie, že záverečné kolá ročníka budú pre jeho kolektív mimoriadne krušné, náročné. Sabinovčania sa totiž stretnú nielen s celkami, ktoré sa pasujú o najvyššie priečky v tabuľke, ale aj so seberovným v zmysle rovnakých starostí s udržaním si príslušnosti. Napriek  nie práve najpriaznivejšiemu žrebu sa však galkovci zameriavajú vždy na to, čo príde. „Nemá význam riešiť celý záver sezóny, nás zaujíma hlavne najbližšie vystúpenie. Pokiaľ ho  zvládneme, môžeme myslieť na ďalšie povinnosti. Teší ma však, že partia je zomknutá, prekypuje chuťou, odhodlaním, necítim žiadny prehnaný tlak a snažím sa odbúrať prebytočné chmúrne myšlienky z hláv zverencov. Prvoradé je burcovanie, povzbudzovanie, prebúdzanie aktivity a nadšenia. Stále je všetko otvorené, nič nie je definitívne.“ Sabinov zbiera body doma aj vonku, pričom sa drží kréda, že nemá čo stratiť. „ My už nemôžeme vyčkávať, taktizovať, ale hrať naplno, otvorene, útočne a to proti komukoľvek.“ To sa ukázalo napríklad predtým vo V. Opátskom či naposledy doma s Giraltovcami.  „Pravdaže, niekedy vnímame oklieštené možnosti súpisky a nedostatok hráčov, ale všetko sa dá preklenúť, hoci niektorí hráči, čo  momentálne nie sú, by sa zišli ako soľ. Okrem toho chlapci majú aj iné starosti, trebárs študijné, čo tiež vplýva na pohodu či výkony. Cením si však maximálne nasadenie a chuť vložiť sa naplno do diania. Pokiaľ zaberie väčšina základnej zostavy, nádej na úspech sa zvyšuje,“ komentoval počínanie si zverencov J. Galko. Určite stojí za povšimnutie, že mužstvo, ktoré diriguje, sa vyznačuje vzácnym zmyslom pre fair play. Vyhýba sa veciam, ktoré by prinášali žlté či nebodaj červené karty a tento rytiersky prístup má svoje  opodstatnenie. Keď pre nič iné, tak aj preto, aby sa súpiska zbytočne neoslabovala a hráči sa koncentrovali len a len na hru a na nič iné. Napriek tomu, že stíhacia jazda MFK Slovan je naozaj vydarená, stále sa pozerá rivalom, ktorých by chcel predbehnúť, na chrbát. To určite nepridáva na pohode, ale na druhej strane kormidelník Jaroslav Galko vypichol moment nevzdávania sa. „Šport vedie aktérov k tomu, aby bojovali do poslednej chvíle a tomu sa nemienime spreneveriť.“ Možno bič bude plieskať až na konci a po záverečnom účtovaní bude známe, kto bude šľahajúcim a kto  vyšľahaným. Lenže ak  u každého prevládne dobrý pocit z odvedenej práce, bude sa aj prípadný smútok vnímať inak. Pravdaže, Sabinov nechce byť piatym kolesom u voza a svojimi výkonmi i výsledkami to dáva stále patrične najavo.