Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 05. 2015 o 19:16

Pomsta za hazard so šancami

autor: Pito
1287x čítanéV troch uplynulých zápasoch nestrelili giraltovskí treťoligoví futbalisti ani gól (inkasovali však až deväťkrát). Umocnili tak nechtiac nežiaduci primát tímu, čo sa najmenej presadzuje v súťaži. Od výhry vo Veľkých Revištiach v 21. kole v piatich dueloch po sebe iba raz skórovali a stále márne čakajú na ďalší trojbodový zápis.

 Vyzerá to tak, že celok MFK Slovan je v kríze a nedokáže akosi nadviazať na úvodnú fázu jarnej odvety.„Nepremieňame šance a navyše v defenzíve sa vyskytujú chyby, za ktoré pykáme,“ povzdychol si tréner Vladimír Rusnák. Aj v ostatnom meraní síl na ihrisku zachraňujúceho sa Sabinova hostia prehajdákali nádej na lepší výsledok  hlavne tým, že zahodili svoje možnosti v momentoch, keď mohli poriadne otupiť aktivitu súpera, prípadne ho pribrzdiť.  V možnostiach, ktoré volali po góle, zakončovali nepresne alebo nedôrazne, na vyše raz mierili do brvna. Okrem toho uľahčili situáciu hostiteľom aj tým, že si dva razy pripísali do štatistiky nepopulárne vlastné góly. „Pred časom, keď nám to šilo, nechcel som predbiehať a plytvať pochvalami na adresu zverencov. Vedel som, prečo tak činím a, žiaľ, moja zlá predtucha sa naplnila. Predsa len už mám čosi odtrénované a poznám mentalitu hráčov, ich správanie sa. Podľa mňa sme sa dostali do začarovaného kruhu v meraní síl s Vyšným Opátskym, keď sme prešustrovali prvý polčas .Potom sme sa síce očividne zlepšili, mali sme množstvo možností, ale pozahadzovali sme, čo sa dalo. Vtedy  sme zrejme urazili šťastenu a odvtedy sa to s nami vezie,“ poskytol pohľad na neradostné obdobie kouč Giraltoviec. Dodal, že aj proti Lipanom  jeho tímu koncovka nevychádzala. Neskôr sa kouč rozhodol urobiť niektoré zmeny v obsadení postov, zostavu „rozhádzal“. „V zápase so Sninou som stavil na to, aby sme predovšetkým neinkasovali, lebo predtým sme niekedy poskytli príliš lacno šance súperom. Lenže výkony niektorých hráčov boli vyslovene neštandardné, slabé.“  Hráči hovoria, že sa treba znovu uchytiť nejakým víťazstvom, aby sa mašina znovu rozbehla. Možno tak učinia už najbližšie na vlastnom trávniku proti Tatrancom, ktorí sú tiež namočení, takže to nebude jednoduchá úloha. Tým viac, že pokiaľ odpláva pohoda, aj zdanlivo jednoduché veci sa robia oveľa problematickejšie, zložitejšie. Keby sa rusnákovci zachraňovali, tak by sa možno dalo pochopiť, prečo sú na ústupe z pozícií, ktoré im patrili pred časom,  a trápia sa sami so sebou. Keďže tomu tak nie je, zostáva tento rébus naďalej nevyriešený a musia si nad ním hlavy lámať nielen hráči a tréneri, ale i funkcionári a priaznivci.  Hoci určite treba brať do úvahy niektoré absencie, vylúčenie a nekompletnú súpisku, predsa v kolektíve je niekoľko borcov, ktorí majú predpoklady, aby udávali tón a to nielen v tejto súťaži. „Zdá sa mi, akoby podaktorí chlapci neuniesli to, keď som im zdôrazňoval, že majú  aj na vyššiu súťaž a tento psychický tlak ich nalomil. Napriek tomu sa domnievam, že je naozaj len otázkou času,  kedy zase chytíme priaznivý vietor do plachiet. Už aj preto, aby sme zastavili negatívnu bilanciu a to, že z nazbieraných plusových bodov nemáme nič a sme naopak v mínuse,“ pripomenul Vladimír Rusnák.