Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 05. 2015 o 18:57

Maród nič neuponáhľal, aby sa mu to nevypomstilo

autor: Pito
1301x čítanéV zimnom období sa vytratilo zo scény niekoľko futbalistov Tatrana Prešov - Krajník, Belejík, Bartek, Lipták. Na vine boli zdravotné patálie, ktoré sa zväčša ťahali u každého z absentujúcich hráčov dlhší čas. Vedelo sa, že niekto sa na trávniku v tomto ročníku neobjaví, iný už vôbec a ďalší zase až v priebehu jarnej časti. To bol prípad i Petra Liptáka.

 Tento defenzívny univerzál v zime urobil dobre, keď sa rozhodol pre návrat do materského klubu z hosťovania v Banskej Bystrici. Niežeby chcel takticky  opustiť potápajúcu sa loď, ktorá si to aj tak v najvyššej súťaži nasmerovala ku dnu, ale už nemienil tolerovať zvláštne móresy v klube a nevyplácanie peňazí. Preto na základe neplnenia si záväzkov Dukly vyplývajúcich zo zmluvy s týmto hráčom sa rozhodol vypovedať zmluvu. Po tom, čo v zimnom období neobstál na skúške v poľskom klube Ruch Chorzów, sa rozhodol, že ročník dokončí v zelenobielom  drese, ale najprv rezolútne vyhlásil: „Potrebujeme sa doliečiť, ustáliť si zdravotný stav. Hoci viem, že môj čas na prípadnú zmenu dresu sa kráti, predsa som si bol vedomý toho, že pokiaľ nebudem fit, tak sa nikam nepohnem. Predtým som stále len improvizoval v celkovom odstránení problémov, preto som sa rozhodol radšej pár mesiacov vynechať a dať sa dokopy.“ Po prvý raz naskočil do druholigového zápasového kolotoča v stretnutí proti Šali. Bolo to akurát vtedy, keď  Šarišania prestali v troch zápasoch vyhrávať. „V tom nebol dôvod, že som sa ukázal na trávniku, veď predsa moja úloha v tíme je iná, nie strieľať góly.“ P. Lipták si najprv otestoval organizmus v stretnutiach juniorského tímu v zápasoch najvyššej regionálnej súťaže a keď zistil, že to ide bez problémov, tak bol poruke aj pre áčko. „Poviem pravdu, bol som nemierne rád, že som znovu v akcii. Veď naposledy som hral súťažný duel ešte vlani v jeseni v Banskej Bystrici. Ml som dobrý pocit aj preto, že staršie zranenia sú minulosťou, patálie so stehenným svalstvom aj s chrbtom už pominuli. Venoval som veľkú pozornosť a veľa času cvičeniam v záujme upevnenia zdravia. Robil som špeciálne cvik, dokonca som bol i špeciálnom kurze v Čechách zameranom na  ťažkosti s platničkami a chrbtovým svalstvom. Bol som trpezlivý, nič som už nechcel uponáhľať, lebo som vedel, že predtým sa mi to nevyplatilo.“  Na margo situácie v nadstavbovej časti súťaže II. ligy a toho, že Tatran už stratil takmer nadobro nádej na prípadný postup, Peter Lipták uviedol: „Neobávam sa o to, že by sme už nemali motiváciu hrať dobre a vyhrávať. Každý musí nájsť motiváciu v sebe, aby bol úspešný a zlepšoval sa. To sa potom premietne aj do výkonu kolektívu. Pripravujeme sa v tréningovom procese rovnako ako predtým, koniec koncov aj uplynulé bodové zisky z ihrísk súperov sú dôkazom neutíchajúcej chuti,“ naznačil smerovanie  Prešovčanov v záverečných kolách skúsený borec. Pravdaže, aj on chce byť nápomocný pri realizácii zámerov a nadviazať na obdobie, keď bol  sústavnou oporou tohto tímu.