23. 04. 2012 o 10:43

Sabinov obral lídra o dva body

autor: Daniel Dedina
986x čítané

IMG 7238Počas víkendu sa konal menší sviatok v Sabinove, kde tamojší futbalisti privítali najlepšie mužstvo Majstrovstiev regiónu VsFZ Humenné, ktoré viedlo tabuľku o osem bodov. Domáci sa súpera nezľakli a po väčšinu zápasu boli papierovému favoritovi vyrovnaným súperom. Ich snaživý výkon bol vyrovnaný súperovou futbalovosťou a keďže obe družstvá ďalšie šance a ich náznaky nedotiahli do zdarného konca, súperi sa rozišli zmierlivo. Domáci naznačili určité zlepšenie a hostia naďalej ostávajú hlavným kandidátom na postup.

Sabinov – Humenné 1:1 (1:1)

Góly: Dlugoš (11 m) - Ľubarskij, ŽK: Sochovič, Dedina, Verešpej – Paraska, Dysko, Ľubarskij, Karnaj, rozhodoval Fabíny, 200 divákov.

Sabinov: Bartoš – Janiga, D.Novotný, Popovec, Dedina – Verešpej, Bašista (76. P. Kolpák), Sochovič, Dlugoš (C), Molčan – Radačovský

Humenné: Bálint – Demčák, Bezeg, Paraska (C), Dysko – Jurov, Hreško, Ľubarskij, Vasiľ (85. Koromház) – Chudina (82. Pa. Šuľák), Karnaj

Úvodná, hoci nepresná, strela Verešpeja akoby predznamenala, že domáci sa jasného papierového favorita nezľakli a keďže ten v úvodnej štvrťhodine zvolil vyčkávaciu taktiku, čakalo sa na ďalšiu šancu. Z čista-jasna zahrmelo pred domácou bránou, keď po pravej strane ušiel Jurov, odcentroval do šestnástky a nikým nekrytý Ľubarskij už nemal problém umiestniť loptu hlavou k ľavej žrdi, do protipohybu brankára Bartoša – 0:1. Hostí gól povzbudil, naopak mladé domáce, aj keď snaživé, mužstvo trocha vyviedol z rovnováhy. V 22. min sa stredom obrany pekne preštrikoval Karnaj, ale jeho slabú strelu stihol brankár Bartoš nohami zachytiť. Z domácich hýril pohybom Verešpej – strele v 25. min dal ale opačný, vonkajší falš, preto nemierila do priestoru brány. O tri minúty nato opäť pohrozili hostia, loptu pred Karnajom odkopol na roh Novotný a skóre sa nemenilo ani po následnej štandardke a skrumáži v malom vápne domácich. V 35. min dal o sebe opäť vedieť hrajúci tréner hostí Ľubarskij, po jeho priamom kope sa Bartoš márne naťahoval, domácich zachránila ľavá žrď. Dlugošova strela vzäpatí mierila opäť mimo a zdalo sa, že hostia túto časť stretnutia kontrolujú, až prišla 43. min a v tom čase domáci najaktívnejší hráč Verešpej si loptu v pokutovom území posunul pred Paraskom, ktorý bol v súboji neskoro, zasiahol nohu súpera a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten s prehľadom premenil Dlugoš – 1:1.

Kto čakal po zmene strán nápor hostí, musel byť prekvapený, lebo úvodná desaťminútovka druhého dejstva patrila domácim. Hneď v úvodnej minúte sa ocitol sám pred brankárom Verešpej, mieril len do nôh brankára Bálinta, ktorý o tri minúty zlikvidoval aj nepríjemný Molčanov center a po nedorozumení Bálinta s vlastným stopérom Bezegom nepretlačil loptu do siete ani Radačovský. Mohlo platiť nedáš-dostaneš, ale Dedina v sklze zblokoval tutovku Chudinu. V 62. min Radačovský vystihol malú domov Parasku, ale už nestihol prelobovať Bálinta. Ten istý hráč sa pretláčal do šance aj v 71. min, hostia ale stihli loptu odvrátiť do bezpečia. Na druhej strane opäť zvonila žrď, Chudina nezištne posunul loptu Karnajovi, jeho pokus Bartoš s námahou vytlačil na konštrukciu brány. Päť minút pred koncom bol v šanci opäť Radačovský – v skrumáži sa dostal k lopte, ale prestrelil. V úplnom závere prebrali iniciatívu hostia, ale keď Bartoš vytlačil v poslednej minúte loptu zo šibenice a zabránil tým istému gólu, skončil sa zápas deľbou bodov, čo možno považovať za spravodlivý rezultát.

Ján Dlugoš (kapitán MFK Sabinov): "Chceli sme lídra potrápiť, do zápasu sme išli ako vždy, s cieľom vyhrať. Vedeli sme, že Humenné má kvalitný káder, v zápase mali oba tímy dostatok šancí, mohli sme aj vyhrať, aj prehrať. Za bod sme radi. Dúfam, že sa nám podarí vyhrať už v nasledujúcom kole v Spišskom Podhradí, kde nás opäť čaká ťažký súper"

Ruslan Ľubarskij (hrajúci tréner 1. HFC Humenné): "Škoda našich šancí v prvom polčase, mohli sme dať na 2:0, sami sme si to skomplikovali, napokon sme mohli aj prehrať, bolo to ako na hojdačke, v druhom polčase sme urobili pár chýb vzadu. Pri mojom góle som si nabehol na center a nikým nekrytý som loptu usmernil hlavou do kúta brány. Čaká nás dôležitý zápas so Svitom, ale do konca je ešte veľa kôl."