Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 05. 2015 o 16:56

Zomrel Pavol Steiner

autor: redakcia
1665x čítanéVo veku nedožitých 95 rokov zomrel v pondelok bývalý prvoligový hráč ŠK Slávia Prešov JUDr. Ing. Pavol Steiner.

Pochádzal zo známej prešovskej rodiny Steinerovcov. Narodil sa 17. 2. 1921 a spolu so svojimi bratmi Jozefom a Ladislavom hrával ligový futbal v Prešove.

Pavol Steiner patril do pondelka medzi najstarším žijúcich registrovaných hráčov v prešovskom futbalovom klube a stál pri kolíske jeho zrodenia. Cez družstvo dorastencov sa dostal do prvého mužstva dospelých a v ročníku 1939/1940 obliekal dres svojho materského klubu v najvyššej slovenskej súťaži. Hral v útoku, ale jeho miestom pre značnú technickú futbalovú vyspelosť bola záloha na poste stredného záložníka (vo vtedajšom rozostavení na ihrisku bol podľa dnešného ponímania špilmacherom a dirigentom mužstva). Futbalový technik, vynikajúci eleganciou pohybu a na svoju menšiu postavu vynikajúci hlavičkár "Begaš", ako ho spolu s Pavlom Senderským v Prešove volali, to proste od malička vo futbale vedel a vypracoval sa na vynikajúceho hráča. Pre neho bol futbal relaxom, pretože svoj život si postavil na štúdiu. Tenis sa stal neskôr po skončení futbalovej kariéry športom, ktorému dlho holdoval. Počas svojej futbalovej kariéry bol a ostal verný len prešovskému dresu.

Česť jeho pamiatke!