Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 05. 2015 o 19:02

Na dlhej nelichotivej šnúre spravili víťazný uzlík

autor: Pito
1133x čítanéKonečne! To si iste povedali priaznivci treťoligových Giraltoviec po uplynulom vystúpení na vlastnom ihrisku proti Vysokým Tatrám. Po dlhej perióde lemovanej piatimi zápasmi bez plného bodového zisku hráči MFK Slovan zaknihovali víťazstvo. Ba čo viac, strelili „až“ tri góly a už im nepatrí post najhoršie strieľajúceho tímu v najvyššej regionálnej súťaži.

Zverenci trénera Vladimíra Rusnáka vedeli pred zápasom veľmi dobre, že pokiaľ nezaberú v tomto súboji, bremeno tlaku ich bude gniaviť čoraz viac a dokonca hrozilo, že sa ešte namočia do  nebezpečného pásma. „Preto sme sa potrebovali už uchytiť, pretrhnúť nielen šnúru nie najlepších výsledkov, ale dokázať sebe aj našim priaznivcom, že máme na viac,“ vyjadril odhodlanie Jakub Verčimák. Práve tento hráč mal výrazný podiel na úspechu Giraltovčanov, keď sa v  koncovke dva razy presadil. Aj tak však podľa vyjadrenia aktérov domáci nepredviedli počas celého stretnutia optimálny výkon. Prevýšili súpera hlavne do prestávky, po zmene strán akoby si povedali, že trojgólový náskok musí postačovať na bezproblémové dokončenie vystúpenia. Nuž, Tatranci nie sú v situácii, aby dokázali otáčať takýto nepriaznivý stav a iba raz skórovali, čím zase až tak nevystrašili postupne v pohodlnejšom vydaní účinkujúcich hostiteľov. Preto diváci videli viac kvalitnejšieho futbalu v prvom polčase, v druhom to už také rušné a zaujímavé nebolo, chýbali aj vyložené šance. „Vedeli sme, že súper bojuje o udržanie si príslušnosti a urobí všetko preto, aby dosiahol u nás čo najpriaznivejší výsledok. Proti takým tímom sa nehrá ľahko, lebo bojujú ako odušu. Potrebovali sme sa presadiť v zakončení, lebo práve finálna fáza nás dosť dlho neposlúchala a stále sme sa pohybovali v akomsi začarovanom kruhu. Nevedeli sme skórovať, zužitkovať možnosti,“ načrtol orientáciu na spresnenie streľby J. Verčimák. Iste aj jeho potešilo, že trafil do čierneho, lebo napríklad predtým v Sabinove rovnako spálil sľubné príležitosti a aj preto vyšli Giraltovčania naprázdno. Inak, práve po vystúpení v Sabinove tento borec bez servítky konštatoval: „Sme v kríze, doľahol na nás akýsi útlm. Nielenže nedávame góly, ale oproti jesennej časti aj hra nie je taká výrazná. V lanskej časti sme predvádzali solídny futbal, ale to sa nedá s jarnou fázou porovnať. Ktovie, čím to je, sami si nad tým lámeme hlavu.“  Jakub naznačil,  že azda výhra nakopne mužstvo k efektnejšiemu i efektívnejšiemu futbalu. Po naozaj smoliarskych zápasoch sa šťastena na kolektív konečne usmiala a priaznivci veria, že azda už nadobro nastal bod zlomu a ústup z pozícií už nebude do konca ročníka pokračovať. „Zápas s Vysokými Tatrami sme brali ako kľúčový, rozhodujúci. Hovorili sme si, že berieme len a len víťazstvo, hoci aj najtesnejšie a nech sa zrodí po akomkoľvek výkone, trebárs i biednejšom. Vedeli sme, ž to nebude jednoduché, lebo sme už dlhší čas pod tlakom a je jedno, či hráme doma alebo vonku,“ zhrnul svoje pocity a názory J. Verčimák. Určite po psychickej stránke to nebolo jednoduché ani pre domácich ani pre hostí, ale lepšie sa touto nevďačnou rolou popasovali zverenci trénera Vladimíra Rusnáka.