Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 05. 2015 o 12:07

Seman prerušil strelecké suchoty

autor: Jaroslav Glovičko
1046x čítanéDlho predlho čakal na svoj šiesty gólový zápis v tejto sezóne niekdajší najlepší kanonier Vyšného Opátskeho – Miro Seman. Strelecké prekliatie sa mu podarilo zrušiť v ostatnom domácom stretnutí a pečatil víťazstvo 2:0 nad Plavnicou.

 „Veľmi som chcel dať gól už v predchádzajúcich dueloch, ale nemal som toľko šťastia ako teraz,“ žiaril spokojnosťou a úsmevom M. Seman po skončení stretnutia.  „Doslova som sa zabudol tešiť, aj preto som si chcel chuť víťazného gólu užiť viac ako predtým. Už si ani nespomínam, kedy som strelil gól, ale bolo to ešte v jesennej časti. Teraz to bol môj prvý jarný.“ Nie je bez zaujímavosti, že naposledy skóroval v 12. kole v Plavnici, kde V. Opátske remizovalo 1:1. Aj keď v minulosti patril k strelcom tentoraz je skôr sviatočným, avšak je nutné pripomenúť, že pre zranenie vynechal podstatnú časť zimnej prípravy, čo sa podpísalo aj pod oneskorený štart do jarnej odvety.  „Nebolo to nič príjemné, ale postupne sa do toho dostávam. Mám ešte resty, ale tie pomaličky odbúravam, máme dobré tréningové jednotky a herne sa zlepšujem od zápasu k zápasu,“ hovorí päťgólový strelec M. Seman.

V tabuľke strelcov predstihol o jeden gól kapitána Pavla Turczyka, ktorý mu adresoval gólovú prihrávku. V predchádzajúcich dueloch sa Opátčanom doma príliš nedarilo vyhrávať, rozdali sedem bodov. Naopak vonku z piatich dueloch štyri vyhrali. „Veľmi sme chceli vyhrať a potvrdiť tri body z Vysokých Tatier. Išli sme od začiatku za víťazstvom a hoci sme v prvom polčase hrali proti vetru dokázali sme sa ujať vedenia. Vďaka podpore vetra nás súper trocha zatlačil, ale v druhom polčase sme už víťazstvo nepustili z rúk. Musím sa poďakovať Palimu Turczykovi za presnú prihrávku, pred sebou som mal už iba prázdnu bránku. Hriech by bolo nedať gól (smiech). Získali sme cenné body, ktoré rozhodli, že sme  sa definitívne vyhli boju o záchranu a konečne sme doma vyhrali,“ konštatoval M. Seman. Dve jarné víťazstva v domácom prostredí nie sú najlepším vysvedčením tohto celku, ktorý výkonnostne má navyše, ako donedávna dvanástu priečku. Súčasnú siedmu by si chceli v posledných troch kolách vylepšiť, hoci doma ich čaká iba jeden duel s Vranovom. V najbližšom kole cestujú do Strážskeho, kde má domáce prostredie Futura Humenné. „Vieme, že bojujú o záchranu, avšak to nemôže narušiť našu súčasnú pohodu. Podobne ako na predchádzajúce zápasy aj teraz ideme skromne. Chceme hrať svoju hru a zabojovať o čo najlepší výsledok. V ostatných kolách sa nám darí bodovať a tak sériu nechceme prerušiť,“ dodal M. Seman.