Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 05. 2015 o 18:06

Sýty hladnému nič nedaroval

autor: Pito
1245x čítanéKonfrontácia ašpiranta na postup a mužstva, čo sa zachraňuje, dopadla v uplynulom treťoligovom kole jasne v prospech domácich hráčov Spišskej Novej Vsi. Tí prevalcovali Sabinovčanov vo svojom prostredí, ale určite zverenci trénera MFK Slovan Jaroslava Galka nemuseli byť deprimovaní z toho, že päťkrát inkasovali.

Veď predtým ešte viac gólov – poltucet – si odviezli zo Spiša napríklad futbalisti Giraltoviec. Navyše momentálne druhý tím pelotónu je poriadne rozbehnutý, veď v ostaných štyroch kolách dosiahol plný bodový zisk a nastrieľal šestnásť gólov. Pravda, aj napriek tejto vizitke sa chceli hostia vytiahnuť v jame levovej, no spadli do nej tak hlboko, že sa už z nej nevyškriabali.„Ideme do každého duelu s jasným zámerom – bodovať. Koniec koncov nič iné nám ani nezostáva, ak sa chceme držať ako-tak nad vodou a živiť naše nádeje na záchranu. Predtým nám séria meraní síl vyšla,“ podotkol kormidelník  Sabinovčanov  J. Galko, pričom narážal na päť stretnutí v rade, v ktorých jeho zverenci bodovali a nezostali ani raz na štíte. Tentoraz to už bolo nad ich momentálne schopnosti, hoci všetko mohlo byť aj oveľa iné, podstatne zauzlenejšie, lebo aj borci MFK Slovan ukázali niektoré šikovné akcie, ale v koncovke stroskotali a ani raz sa nedokázali presadiť. Hlavne po zmene strán vystrčil rožky aj Sabinov, ktorý označil svoju porážku za príliš krutú. Nuž, pokiaľ mužstvo stroskotá v rozhodujúcej chvíli, musí byť pripravené aj na podobný výprask, lebo nielen prehrešky vzadu, ale i vpredu sa zvyknú obrátiť proti ich aktérom v podobe nemilosrdného výsledku. Tak to bolo aj  tentoraz. Mimochodom, aj v predošlom vystúpení to bolo podobné v prípade Giraltoviec, ktoré tiež mohli Sabinovčanov viac popreháňať, no rovnako neboli úspešné pred bránou  galkovcov a aj preto podľahli rozdielom triedy. Vyzerá to tak, že takmer navlas rovnaké situácie a vývoj diania sa pravidelne opakujú, hoci s menšími odchýlkami a s iným adresátom smutného osudu. Pre Sabinov je vlastne každý zápas o bytí či nebytí v najvyššej regionálnej súťaži aj v budúcom ročníku. „Snažíme sa urobiť maximum z toho, čo je v našich silách, ale stále nevieme, či to bude stačiť na to, aby sme si udržali príslušnosť aj v ďalšej sezóne. Ideme od zápasu k zápasu a čiastkový neúspech musíme hodiť za hlavu, sústrediť sa treba na nastávajúce duely. Pravdaže, každý úspešný výsledok pridáva viac viery a optimizmu, že to zvládneme, každá bodová strata zase podráža našu jarnú snahu. Ešte však nie je dobojované a preto musíme držať hlavy hore. Teší ma však to, že chlapci sa snažia obrniť pred zbytočným a stresujúcim tlakom, vyhýbajú sa tomu, aby ich nervozita zrážala na kolená. A to napriek tomu, že v hlavách sa usalašila myšlienka, že každý zápas je pre nás existenčný. Lenže musíme sa navzájom motivovať, burcovať a stavať na tých veciach, ktoré nám vychádzajú,“ dodal J. Galko. Nuž, určite prípadná záchrana nebude závisieť iba do toho, aké výsledky dosiahnu v záverečných kolách jeho ovečky proti Snine a Lipanom doma a vo V. Tatrách. Veľa sa bude odvíjať i od toho, ako si budú počínať aj ostaní namočení konkurenti a nie je vylúčené, že rozhodujúcim zápasom pravdy bude naozaj záverečné súperenie na pôde Tatrancov.