Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 05. 2015 o 16:22

Aj lídrovi dali frčku do nosa

autor: Pito
1287x čítanéOd prehry v Senci sa druholigoví futbalisti Tatrana Prešov zaťali a stále pokračujú v bodovom ťažení. Zdá sa, že minikríza troch zápasov bez výhry bola len nežiaducou epizódou a ani to, že zelenobieli už stratili čo aj teoretické šance na postup medzi elitu, ich nezrazilo na kolená.

„Podľa nás kľúčový duel v tejto fáze sme odohrali v Nitre, kde sme prišli po pár minútach o vylúčeného hráča, ale i tak sme predviedli heroický výkon. Tento zápas chlapcov nadopoval psychickou silou, sebadôverou a ukazuje sa, že sa vezú na pozitívnej vlne,“konštatoval jeden z trénerov Šarišanov Ján Karaffa. Aj naposledy východniari nezostali na štíte súpera, hoci hrali v jame levovej – na ihrisku vedúceho celku nadstavby v Skalici. Fanúšikov prišlo vyše tisíc a určite si mädlili ruky, že Záhoráci roztrhajú Tatran na franforce a oslávia tak postup medzi elitu. Lenže  hostia sa nezľakli, naopak, diktovali tempo hry a keby boli produktívnejší, mohla Skalica utŕžiť prvú domácu prehru v prelínačke. Napriek tomu, že sa ujala vedenia, predsa si nechala streliť vyrovnávajúci gól a mala aj šťastie  pri ďalších možnostiach našich. Akurát v závere sa hostitelia spamätali a stoj čo stoj chceli vyhrať, lenže futbal bol aj tentoraz spravodlivý a za poctivosť a bojovnosť odmenil hostí cenným bodom. „Ideme stále za svojím cieľom, nepozeráme sa na bodové rozdiely, postavenie súperov, ale vždy si hľadíme najbližší duel. Tvrdo pracujeme na tom, aby sme boli úspešní a chceme zakaždým potešiť seba, trénerov i našich priaznivcov,“ konštatoval jeden z obrancov Ján Dzurik, ktorý vzhľadom na absencie dvoch bekov – Kačalu a P. Leška - „odišiel“ zo stopérskeho postu a presunul sa na kraj defenzívnej línie. Hoci na rozdiel od prvého vzájomného zápasu už predsa súperi viac o sebe vedeli a boli navzájom prekuknutí, skôr to bola výhoda pre Tatran ako pre domácich. „Mienime byť stále aktívni, útoční, nemeníme svoj spôsob hry a to bez ohľadu na to, kto proti nám nastúpi a či hráme doma alebo vonku. Uvedomujeme si aj to, že zakaždým rozhoduje pri veľkej vyrovnanosti momentálna športová forma, jednotlivé detaily,“ dodal J. Dzurik.  Určite napriek tomu, že Skaličania obsadia prvú alebo druhú priečku, predsa v tomto stretnutí rozdiel medzi nimi a Tatranom nebol. „Vôbec si nemyslíme, že by súper vypustil tento zápas a nepristúpil k nemu naplno vzhľadom na to, že má istotu postupovej miestenky. Skôr sa nám zdalo, že bol zaskočený tým, ako sme hrali my.“  Asistent trénera Prešova nezabudol aj pripomenúť, že psychickú kondíciu Tatrana nerozhodilo ani to, že hráči sa museli pred zápasom prezliekať do požičaných domácich dresov vzhľadom na údajne menšiu farebnú odlišnosť pôvodne určených dresov oboch tímov a tiež to, že východniari sa museli prezliekať v šatni na zimnom a nie futbalovom štadióne. „Verili sme si a predpokladáme, že i tento výsledok bude najlepšou pozvánkou na najbližší domáci súboj so Sencom,“ dodal J. Karaffa. Nuž, určite budú mať hostitelia veľkú túžbu vyhrať, aby sa hosťom športovo pomstili za dosiaľ jedinú porážku v nadstavbe.