Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 06. 2015 o 12:26

D. Mikloš: „Stále máme o čo hrať“

autor: Jaroslav Glovičko
1729x čítanéAj keď sa v priebehu sezóny zdalo, že jej záver môže byť nudný, opak je pravdou a napätie súťaží nechýba do posledného kola. Prispela k tomu aj informácia, že postúpiť môžu až dva celky, lebo druhú ligu opúšťajú traja „východniari.“

Všetko je teda v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži otvorené nielen v boji o postup, ale aj na opačnom póle peletónu. Už teraz je jasné, že po skončení sezóny sa s treťou ligou rozlúči posledný celok tabuľky, avšak spoločnosť mu môžu robiť aj ďalšie celky.

Všetko sa to bude odvíjať od zloženia druhej ligy, ako aj od toho koľko celkov z tretej ligy postúpi. Chuť hrať v druhej lige majú hneď traja ašpiranti (Sp. N. Ves, Lipany, Haniska), ktorí v ostatných kolách okupujú popredné priečky tabuľky. Z hry o postup vypadáva momentálne druhá prešovská rezerva, za predpokladu, že áčko bude aj naďalej hrávať v druhej lige. V ostatnom kole sa do čela treťoligového peletónu pri zaváhaní Hanisky  prebojoval celok Spišskej Novej Vsi.  Haniska stratila v súboji s Lipanmi trojgólové vedenie, keď v priebehu 22 minút inkasovala 4 góly!

„Ešte aj s odstupom času mám po tele zimomriavky, keď si spomeniem na tento zápas. Mali sme ho jasne v rukách, ale akoby sme sa zľakli možnosti vyhrať v Lipanoch. Urobili sme veľa nevynútených chýb a ponúkli súperovi góly ako na podnose. Je to ponaučenie, že ani za tak jasného skóre nemôžeme poľaviť v koncentrácii,“ hovorí na margo poslednej prehry predseda FK Haniska Daniel Mikloš. Hrá sa o posledných šesť bodov, ktoré rozhodnú kto skončí na prvých dvoch miestach a vybojuje si postup do vyššej súťaže. Každé zo spomínaných troch celkov to má vo svojich rukách, pričom najlepšiu pozícii majú Spišiaci. V tabuľke majú jednobodový náskok pred Haniskou a Lipanmi.

Futbal prináša rôzne situácie, je nevyspytateľný, nik si nie je výsledkom istý. Nám sa to prihodilo, nešťastná prehra sa podpísala pod psychiku hráčov, ktorí sa dlho nevedeli vyrovnať s výsledkom posledného stretnutia. Počas týždňa sme sa snažili navodiť v kabíne tú správnu atmosféru, aby sme v najbližších dvoch zápasoch dali zabudnúť na poslednú prehru,“ povedal D. Mikloš. Postupové karty sú rozdané a teraz môže očakávať, ktoré mužstvo vytiahne najlepšie tromfy a dokáže zamiešať kartami na prvých dvoch miestach, ktoré znamenajú postup. „Stále je o čo hrať a máme to vo svojich rukách,“ prezrádza predseda haniščanského klubu. Aj v najbližšom nedeľňajšom kole cestuje Haniska na trávnik súpera tentoraz do Bardejovskej Novej Vsi, ktorá sa víťazstvom v Stropkove zachránila v tretej lige.

„Ani jeden zápas v tejto sezóne nebol ľahký, jarná odveta je stále náročnejšia a hlavne po psychickej stránke, lebo sa rozhoduje o postupe i zostupe. Nás teší, že máme tie príjemnejšie starosti v boji o postup, čo by pre klub znamenalo doteraz najväčší úspech. V najbližších kolách urobíme všetko, aby sme získali šesť bodov a skončili na druhom mieste. Pri rovnosti bodov s Lipanmi aj Sp. N. Vsou máme lepší vzájomný duel. Na to sa však nespoliehame a ideme od zápasu k zápasu. Znie to ako fráza, ale nemáme čo stratiť a budeme sa snažiť hrať čo najlepšie, aby sme dosiahli v oboch dueloch pre nás priaznivé výsledky. Pred niekoľkými sezónami sme s Bardejovskou Novou Vsou bojovali o postup v nižších súťažiach. Očakávam vyrovnané stretnutie a veľké nasadenie oboch mužstiev. Po našej poslednej skúsenosti z ihriska súpera, musíme hrať koncentrovane počas celého stretnutia a nie iba niečo vyše hodiny.  Snažíme sa mužstvo nabudiť a naladiť na víťaznú vlnu,“ neskrýva ambície D. Mikloš.

V nedeľňajšom stretnutí trénerská dvojica Pavol Mikloš  a Jaro Rybár nebude môcť rátať s viacerými hráčmi základnej jedenástky. Otáznik visí nad Klimekom, Gallom, Majorošom a Majerníkom, ktorý po nedeli mal na nohe tržnú ranu a zápas nedohral. Haniska nemá veľmi širokú lavičku a nahradiť ich nebude vôbec ľahké v záverečných kolách.