Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 06. 2015 o 17:41

Postupovú šancu už nepustili z rúk

autor: Pito
2194x čítanéNa rozdiel od niektorých iných súťaží v piatoligových zápoleniach v skupine Šarišskej je už v predstihu rozhodnuté o postupujúcom do IV. ligy Sever. Pomerne suverénne si prvenstvo vybojovali hráči Šarišských Michalian, ktorí tri kolá pred koncom výhrou v Demjate spečatili svoj sen.

 Hoci ešte mali viacerých žolíkov v rukách, nechceli nechať nič na náhodu a zbytočne sa znervózňovať.  „Hovorili sme si, že čo sa dá urobiť dnes, netreba odkladať na zajtra. Hoci sme vyhrávali, potom ku koncu zápasu sme si to trošku skomplikovali, ale i tak sme si ustrážili tesný náskok,“ podotkol tréner OŠFK Ľubomír Puhák a dodal: „Nesledovali sme, ako si počína Záhradné, náš najväčší konkurent, zaujímali sme sa o svoj výkon.“  Určite v tomto klube zavládla veľká radosť. Aj preto, že sa pokúšal už dlhší čas o účasť vo vyššej súťaži. Predtým mu miestenku vyfúkli Pušovce, v minulom ročníku bola zase reorganizácia súťaží, ale do tretice sa to konečne podarilo.„Po dlhom čase si teda kolektív zahrá  vo vyššej súťaži, ktorá je príhodnejšia pre náš klub. Som rád, že hoci sme mali na potvrdenie ambícií viac možností, zúročili sme hneď prvú a tak sme sa mohli sústrediť na pokojný záver ročníka. Pravdaže, ani v ňom nemienime vypustiť zápolenia, veď diváci si zaslúžia, aby sme predvádzali kvalitné výkony až do konca. Okrem toho patrí sa potvrdiť svoje postavenie aj po tom, čo sme naplnili spoločný zámer.“ Tieto slová kormidelníka  sa potvrdili v ostatnom vystúpení doma proti Gaboltovu, ktorý si odniesol päťgólovú nádielku. Ľ. Puhák si cenil, že mužstvo bolo počas sezóny zomknuté, odhodlané a zdravo nabudené. „Určite sme  prevýšili súperov aj kolektívnym duchom a srdcom na správnom mieste. „ Pravdaže, ako sa blížil rozhodujúci krok, tak stúpalo chvenie v radoch tímu. Predsa len postup nezažívajú hráči v amatérskom futbale každý rok. Lenže na súpiske je dosť skúsených borcov, ktorí si poradili aj so zvýšeným tlakom. Navyše bolo by hriechom nezužitkovať také podmienky, aké majú hráči v tomto klube. Sú nadštandardné a to sa premietlo napríklad v kvalitnej zimnej príprave, ktorá bola podstatne iná než u iných účastníkov. „Poviem pravdu – vzhľadom aj na silu kádra bolo by sklamaním, keby sme neboli prví. Bolo len otázkou času, kedy sa nám to podarí a určite dobrý pocit u všetkých zainteresovaných je namieste. Stále som prízvukoval zverencom, že štvrtú ligu si musia vykopať sami poctivým futbalom, kvalitnou hrou. Tak sa i stalo. Nemuseli sme sa spoliehať na nejakú pomoc iných, sami sme mali karty v rukách a určovali sme, ako sa hra bude uberať.“ Pravda, nie všetky zápasy vyšli podľa želania. Miestami narazili Š. Michaľany na poriadny odpor rivalov, ktorí sa chceli proti lídrovi vytiahnuť. Lenže zväčša to bolo o tom, či šance, ktoré si vypracovali, hráči dokážu premeniť. Pokiaľ im to v koncovke celkom nevychádzalo, tak potom dali nádej na lepší výsledok konkurencii. Lenže to bolo zriedka. „Sem-tam sa pritrafilo aj podcenenie niektorého súboja, ale spravidla sme boli na koni my. Určite si hráči so svojimi danosťami zaslúžia inú súťaž, ale museli si preskákať najprv piatu ligu, aby si neskôr užili štvrtú ligu. Rozhodne sa kolektív  už teraz teší na nový ročník,“  dodal Ľ. Puhák.