Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 06. 2015 o 19:44

V jeseni nenápadní, na jar „bronzoví“

autor: Pito
1893x čítanéV záverečnom kole piatoligovej súťaže skupiny Šarišskej mali Uzovčania voľno a tak netrpezlivo čakali, ako si budú počínať hráči Demjaty, ktorí ich mohli ešte v tabuľke preskočiť v prípade výhry. Keďže však iba remizovali, tretia priečka tak prischla OFK, čo je bezpochyby úspech tohto mančaftu.

 Hlavne zásluhou výbornej žatvy v jarnej odvete sa Uzovce vyšvihli tak vysoko, lebo po jeseni rozhodne nepatrili medzi kandidátov na „medailové umiestnenie“. Pohybovali sa totiž nie príliš výrazne – v strede pelotónu – ale tohtoročná fáza ich zastihla v oveľa lepšej pohode a hernej fazóne. Svoju formu dokumentovali aj v poslednom vystúpení na horúcej pôde v Záhradnom, kde uhrali cennú remízu 1:1. „Naše postavenie vyniká o to viac, že sme mali problémy s kádrom. Niektorí hráči boli počas jari zranení, ďalší zase neboli poruke kvôli povinnostiam v práci. Nuž, museli sme siahnuť aj po dorastencoch, aby sme ako-tak rozšírili možnosti kádra,“ uviedol tréner Marián Mašlej. Určite mu v hlave behali rôzne myšlienky v zimnom období, keď sa s mužstvom rozlúčil skúsený Ľ. Andraščík, ktorý sa vrátil do Sabinova. Avšak doslova veľkým darom bolo angažovanie mladého Pokutu. Tento nádejný futbalista sa ukázal ako excelentný strelec. Predtým hral v Hermanovciach v okresnej súťaži, v novom prostredím sa výborne aklimatizoval a strieľal góly ako na bežiacom páse. „Dohodli sme sa so Šarišskými Michaľanmi, že na jar bude u nás, aby sa rozohral, lebo predsa len v kádri lídra bol pretlak hráčov a ktovie, či by dostal toľko príležitostí. Naozaj bol výraznou oporou a neviem si predstaviť, ako by sme si počínali, keby sme nemali jeho. Bol platným hráčom v tíme dospelých aj v doraste, kde ešte viac v koncovke vynikal.“  Nuž, Jozef Pokuta neskóroval iba v dvoch zápasoch, dal desať gólov. „Jožko je skutočne talent  s nosom na góly a má predpoklady, aby sa  uplatnil aj vo vyššej súťaži, pokiaľ nepoľaví v nasadení.  Má výborný výskok, vie si postrážiť loptu, v osobných súbojoch je nepoddajný a hlavne vyniká rýchlosťou, dobrým štartom, bleskovou reakciou. Hoci je mladý, predsa ide o vyzretého futbalistu, ktorý nemá výrazné slabiny.“ Samozrejme, výkony tímu neboli len o jednom hráčovi. Kolektív OFK síce nezačal jar veľmi dobre a stratil body s M. Šarišom (remíza) i so Šibou (prehra), predsa neskôr prišli svetlé chvíľky. „V zime sme nazbierali kondíciu, tak sme si trúfli na odvážnejší a aktívnejší futbal. Vedeli sme už zúročiť aj šance, do ktorých sme sa dostávali i v jeseni, lenže vtedy dosť možností vychádzalo navnivoč. Doma nám nevyšli akurát dve stretnutia s Demjatou a Šarišskými Michaľanmi, pričom  s lídrom sme si trúfali na lepší výsledok aj preto, že sme v jeseni uňho remizovali. Štýl Demjaty nám zase celkove nesedel, naši chlapci sa nedokázali presadiť cez pozorne brániaceho rivala. Vonku sme zase niektoré stretnutia zbytočne nezvládli, hoci sme mali na to, aby sme obstáli. Napríklad v Kľušove. Najlepší výkon sme predviedli v Bardejove-Dlhej Lúke,“ dodal M. Mašlej. Určite celkove je spokojný s počínaním si zverencov, ale uvedomuje si aj to, že obhájiť cennú  pozíciu bude v novom ročníku oveľa náročnejšie.