Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 06. 2015 o 14:20

Zase im prischla pozícia korunného princa

autor: Pito
2088x čítanéKorunným princom piatoligovej súťaže v skupine Šarišskej sa stalo Záhradné. Na jednej strane je to lichotivá vizitka, na strane druhej však aktéri v tomto tíme si pred časom iste mysleli, že ešte viac popreháňajú víťaza zo Šarišských Michalian. Lenže už tri kolá pred koncom ročníka bolo definitívne rozhodnuté o úspechu lídra a tak potom sa sezóna len dohrávala.

Tréner Marián Merkovský sa domnieval už dávnejšie, že z hľadiska výboja odvety bude rozhodujúce, ako si jeho zverenci budú počínať v úvodných troch kolách odvety. „Na ihrisku Gaboltova sme vyhrali, ale vzápätí prišla porážka doma s naším najväčším konkurentom. To akoby zamávalo s psychikou tímu, lebo následne sme nepochodili ani proti Malcovu, ktorý naozaj nemal na jar žiadnu výnimočnú fazónu. Pritom sme mali na to, aby sme hladko a bez problémov vyhrali, no sami sme si to pokazili,“ rozhovoril sa kouč Záhradného.  Práve zaváhanie s Malcovom ho dlho mrzelo. Rovnako to, že už skraja druhej časti ročníka bolo vlastne takmer rozhodnuté o postupujúcom.„To preto, že sme prišli o body získané s Belovežou, ktorá odstúpila zo súťaže, kým Šarišské Michaľany, ktoré s ňou prehrali, takto vlastne získali.“ Kouč naznačil, že motivácia, nasadenie, odhodlanie – to všetko razom ustúpilo do pozadia, zverenci sa už nedokázali vypnúť k maximálnym výkonom. „Musel som im zdôrazňovať, že napriek niektorým okolnostiam, ktoré boli proti nám, oddá sa hrať naplno. Pre svoju radosť a dobrý pocit, ale aj preto, aby sme potešili našich priaznivcov.“  Mužstvo ŠK síce už potom do konca ročníka neprehralo, ale aj tri remízy v záverečných kolách len umocnili frustráciu v mančafte. „Nehrali sme pod tlakom, neboli sme dostatočne motivovaní a tak výkony ani zďaleka neatakovali hranicu, na ktorú máme.“ Ťažko je v amatérskom futbale žmýkať kvalitu, pokiaľ sa rozplynie hlavný zámer – postup. Preto musel prísť k slovu náhradný scenár a tak príležitosť dostávali aj ďalší hráči, aby sa niektoré posty obmenili a iní futbalisti sa herne oťukali. „Strážili sme si druhú priečku a verili, že sa  nám ju podarí udržať až do konca. Inak, za štvorročné obdobie, čo som pri mužstve, je to už tretí raz, čo sme skončili v závese za víťazom.“ Napriek tomu, že dianie išlo aj zotrvačnosťou, predsa v Záhradnom veria, že aj v ďalšej sezóne by sa mohli zmobilizovať. „Celkove v odvete bolo len pár zápasov, keď sme odviedli štandard a azda len stretnutie s Malým Šarišom bolo také, ako som si predstavoval. Poviem pravdu, už bolo zložité burcovať hráčov. Určite herné rozdiely spôsobili aj obvyklé problémy so skladaním zostavy. Veď v jeseni sme neabsolvovali ani jeden duel v kompletnom zložení. Preto som sa nádejal, že by nám to mohlo lepšie klapať práve v odvete. Avšak ako na potvoru už na začiatku sme prišli o kľúčového futbalistu Matúša Fedora, ktorý sa vážne zranil a naša koncepcia sa rozsypala. Zase sme museli zostavu plátať, lebo postupne vyskočili i ďalšie absencie,“ dodal tréner Záhradného Marián Merkovský.