Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 07. 2015 o 14:47

Nováčik zostal verný povesti

autor: Pito
1570x čítanéHoci nakoniec súboj o tretiu pozíciu v uplynulom ročníku piatoligovej súťaže v skupine Šarišskej Demjata tesne prehrala, predsa v radoch nováčika nezavládlo sklamanie. I keď niektoré vydarené momenty pridávali pred časom ešte viac optimizmu.

 Hlavne jesenná časť ročníka bola veľmi úspešná a možno až zaskočila aktérov. Na jar sa už nepodarilo nadviazať na toto počínanie si, ale i tak je celková bilancia pozitívna. „V odvete sme viackrát prehrali ako v prvej časti,“ konštatoval tréner Miroslav Vaňo, ktorý sa ujal taktovky pred tohtoročnou fázou, ale v novom ročníku zase prevezme žezlo Rudolf Šesták, ktorý sa vracia po krátkej odmlke. „Najväčším problémom bol pohyb v kádri, neustále výpadky, chýbali nám hráči , preto naša zostava nebola nikdy stabilizovaná. To malo, prirodzene, dopad na výkonnosť, kvalitu hry.“ M. Vaňo však vyslovil pochvalu na adresu zverencov za ich prístup, nadšenie, s akým pristupovali k tréningovým povinnostiam. „Iné to bolo so zložením zostavy, obsadením potov, kde sme museli prehadzovať hráčov a vychádzať vždy z aktuálnej situácie. Preto sa defenzívni futbalisti ocitli aj na inom fleku.“ Demjata už v odvete nemala ani toľko šťasteny na svojej strane a niektoré zápasy jej ušli pomedzi prsty. „Tak to bolo napríklad proti Gaboltovu či s Chmiňami. Naopak, dobre sme zahrali proti Šarišským Michaľanom, a to napriek porážke. Celkove našou silnou stránkou bola obranná činnosť, ale to  je pre náš celok typické už niekoľko sezón. Keby sme však hrali stále kompletní, mohlo to dopadnúť ešte výraznejšie,“ konštatoval Miroslav Vaňo. Povzdychol si pri zmienke o úrovni zápasov, lebo niekedy to mohlo vyznieť ešte lepšie, keby sa kolektív stále vyburcoval tak ako proti lídrovi. Navyše nie vždy klapala koncovka. Určite kladom bola výborná partia, kolektívny duch prevládol od začiatku až do konca ročníka. Oporami boli viacerí hráči -  Leško , Tomčík, Marcin , Billý a neutíchajúcou bojovnosťou prekypoval zase Halkovič. „Pravdaže, premiéra priniesla mnohé poznatky – dobré i záporné. V klube máme na čo nadviazať, z čoho sa poučiť a verím, že v ďalšej sezóne to bude ešte výraznejšie. Už sme si zvykli na iné pomery v súťaži, iných súperov a odlišný herný štýl. Vieme, ako treba hrať a bojovať, aby boli primerané výsledky a určite hlavne pre mladých hráčov bude užitočné, pokiaľ sa rýchle aklimatizujú.  Pravdaže, veľa záleží na kvalite a kvantite kádra, lebo treba rátať, že v dlhodobých zápoleniach sa vyskytnú všelijaké prekážky a výpadky,“ pripomenul bývalý lodivod Demjatčanov. Priaznivci celku očakávajú, že nabudúce pribudne ešte viac radosti, dobrých zážitkov z predvedenej hry. Nováčik  však rukolapne dokázal, že netreba mať obavy, pokiaľ je na prvom mieste entuziazmus a odvaha čosi dokázať.