Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 07. 2015 o 12:37

Bude stačiť iba optimizmus a snaha?

autor: Pito
1542x čítanéTento víkend sa otvárajú brány druholigových štadiónov a účastníci z nášho regiónu vstupujú do nového ročníka s odlišnými zámermi. Jedni chcú byť hore, iní sa uspokoja aj so základnou úlohou – zachrániť sa. Do prvej kategórie patria rozhodne hráči Tatrana Prešov, ktorí skončili v minulej sezóne na tretej priečke.

Či sa však zelenobieli pobijú o postupovú priečku, je v tomto momente otázne. Aj preto, že v klube rátajú pozornejšie každé euro, ktoré ide do diania. Na jednej strane je teda ambícia byť v popredí, na strane druhej sú zase isté mantinely spočívajúce v možnostiach klubovej  pokladnice. Aj preto naďalej  Šarišania uprednostňujú menej drahých hráčov, vlastných odchovancov, medzi ktorých sa vklinil iba jediný cudzí futbalista Tubonemi. Ten hosťoval v minulej sezóne na jar z Podbrezovej a je zámer, aby naďalej zostal na súpiske. Do tímu neprišiel nikto odinakiaľ, z hosťovania v Rimavskej Sobote  sa vrátil Poremba a po účinkovaní na Cypre sa ukázal aj brankár Vinclér. Z dorastu pribudli Harničár a Maník, ktorý je ale naďalej zranený a vedno s ním aj Bartek, Petko a Bujňák.„Niektorým hráčom skončili zmluvy a tak treba doriešiť ešte ich ďalšie pôsobenie,“ poznamenal asistent trénera Ján Karaffa. Je jasné, že nezostanú napríklad všetci brankári, lebo momentálne je ich dokopy päť. Prešovčania zvládli v príprave osem stretnutí, z nich päť vyhrali. Prekvapivo v generálke proti nováčikovi II. ligy z Hanisky iba remizovali. „Stále nám nevychádza koncovka podľa predstáv, ale verím, že sa chlapci prebudia v majstrovských zápasoch. Okrem toho skúšali sme aj rôzne herné varianty, rozostavenie, obsadenie postov, takže pri nasadzovaní základnej jedenástky budeme vždy vychádzať z aktuálnej situácie v kádri.“ Tatran bude preferovať hru na jedného útočníka pri rozostavení 4-2-3-1, ale nebráni sa ani variantu 4-3-3. „Niektorí súperi nám umožnili, aby sme si oprobovali hru do zhustenej obrany. S touto taktikou sme sa stretávali často aj predtým a predpokladáme, že podobne vyrukujú proti nám súperi aj v ďalšom ročníku.  Chceme, aby  forma bola ustálená a nezopakoval sa taký skrat ako pred rokom, keď začiatok sme mali výborný, ale potom sme prešľapovali na mieste, prestalo sa nám dariť a spadli sme dokonca až na dno tabuľky.“ Tatran si verí, je nabitý energiou a chuťou, hoci niektoré detaily bude dolaďovať za pochodu. Uvidí sa, ako si poradí hlavne s absenciou krajného beka Kačalu, ktorý vedel poriadne podporiť ofenzívu svojimi výpadmi. „Pokiaľ ide o naše plány, radi by sme bojovali o popredné priečky. To chcú aj naši diváci, ktorí si uvedomujú, že Tatran si zaslúži byť inde, medzi elitou vzhľadom na svoje meno a tradíciu. Avšak niektoré skutočnosti sa ignorovať nedajú a my to nezmeníme. Pravdaže, naše odhodlanie je na vysokej úrovni a každý chce, aby sme sa dostali čo najďalej. A to aj v prípade, keby sme nebodaj účinkovali zadarmo, no musíme vidieť veci také, aké sú, a nie prikrášlene,“ povedal veľavravne na prahu novej sezóny Ján Karaffa.