Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

31. 07. 2015 o 08:26

Vicemajsterky začali s prípravou

autor: Peter Cingel
1400x čítanéV Bardejove sa ženskému futbalu darí.

Po dvoch rokoch od vzniku sa im podarilo postúpiť do najvyššej súťaže a ako ligový nováčik obsadili v ligovom ročníku 2014/15 v kategóriách žien, junioriek i žiačok vynikajúce  druhé miesto. Bardejovčanky, už pod vedením nového trénera Jozefa Mateja ml., začali s prípravou na nasledujúci ročník, v ktorom ich ambície nie sú o nič menšie ako v tom predchádzajúcom. V úvode prípravy sa tréner Matej musí zaobísť bez reprezentantiek SR  WU 19 Chládekovej, Mazúrovej, Polákovej, Vagáskej, Galarovičovej, Mikolajovej a Šurnovskej. Tie majú namierené na reprezentačný zraz. Do prípravy sa zapojilo 28 hráčok. Z družstva odišla reprezentačná brankárka Lívia Kuľková (štúdium v Prahe - Sparta Praha). Na VŠ v Bratislave odišli Jana Vajdová a Iveta Čekanová. Veronika Strončeková odchádza na štúdiá do Žiliny. O ich futbalovej budúcnosti sa ešte rozhodne. Naopak, do Bardejova sa sťahujú Lívia Maliňáková z Humenného, Tamara Solárová a Timea Gyomraiová zo Spišskej Novej Vsi a Henrieta Vaľušová  zo Starej Ľubovne. Bardejovčania ešte rokujú o príchode ďalších talentovaných futbalistiek. V družstve rátajú aj so svojimi odchovankyňami Stanislavou Sobekovou a Jankou Mišekovou. Obe študujú v Bratislave, v Bardejove však budú pravdepodobne hrávať.

Veľkú zásluhu na  úspechoch bardejovských futbalistiek má tréner Jozef Matej starší. Ten družstvo viedol z lavičky pri postupe z druhej ligy aj pri úspešnom pôsobení v najvyššej súťaži. Jozef Matej  sa rozhodol v dlhoročnej úspešnej trénerskej kariére už nepokračovať a tak „žezlo“ prevzal jeho syn, ktorý doteraz pôsobil ako asistent u žien a tréner junioriek.