Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 08. 2015 o 15:55

Po spackanom úvode odišla chuť

autor: Pito
1615x čítanéCelú uplynulú sezónu sprevádzalo futbalistov Záhradného v piatoligovej súťaži v skupine Šarišskej akési prekliatie. Stále totiž nastupovali nie v kompletnom zložení, ale i tak držali krok s lídrom zo Šarišských Michalian. Po jeseni bol odstup minimálny a tak sa čakalo na odvetu, ako si s ňou poradia.

Lenže v úvodných troch kolách sa vlastne rozhodlo o tom, že tím ŠK už nestačil na vedúci celok, stratil pár bodov a tak bolo vopred rozhodnuté. „Po výhre v Gaboltove prišla domáca porážka práve v šlágri s prvým celkom pelotónu a bolo vymaľované. Navyše potom sme nepochopiteľne zlyhali na pôde v Malcove a k tomu všetkému prirátať aj to, že Beloveža odstúpila zo súťaže. Kým my sme ju v jeseni zdolali, Šarišské Michaľany s ňou prehrali, ale o nič neprišli, pretože body s týmto súperom sa aj tak anulovali,“ poznamenal tréner Záhradného Marián Merkovský. Priznal, že pobadal u hráčov menší zápal, nadšenie pre vec, motivácia sa hľadala zložito, hoci pripomenul, že amatérsky futbal by mal byť aj o radosti, pohode, hľadaní kolektívneho ducha. „Vždy je dôležité, ako to vidia hráči, pokiaľ rezignujú, ťažko ich k niečomu nútiť, ale ak ešte vidia zmysel toho, čo robia, dá sa z toho čosi vyťažiť.“ Kolektív zase skončil napokon na druhej pozícii, už tretí raz v ostatných štyroch rokoch, čo je pri mužstve tento kouč. „Možno ostatní v klube boli spokojní a videli, že je to úspech, lenže mňa to uspokojiť nemohlo. Pravdaže, máme svoje limity a tie treba brať do úvahy. Pre nás to bolo určite maximum, na viac sme si trúfať nemohli aj preto, že v celku postupujúceho sa grupovala iná kvalita hráčov než u nás. Rovnako tak podmienky u lídra boli iné,“ riekol kormidelník, ktorému sa pozdávali výkony proti M. Šarišu a so Šibou, naopak, v závere prišli aj menšie výpadky, kvôli ktorým už hra nemala požadované parametre (vystúpenia s Uzovcami či Kľušovom). „Veľmi ma mrzelo, že sa nám v úvode odvety zranil Fedor, poctivý hráč, jeden z nositeľov kvality a zase sme mali problémy so skladaním základnej jedenástky. Taktiež absencia Grešáka bola mínusom. Keby sme hrali kompletní, verím, že zamiešame karty inak a v súťaži by to bolo až do konca napínavejšie,“ pripomenul M. Merkovský. Aj on musel v prvej fáze ročníka niekedy nastúpiť, lebo súpiska bola zdecimovaná a na  tréningoch i v zápasoch nebolo vždy nadostač futbalistov. Medzi ťahúňov patrili Javorek, Vaško, Kondžura, Ivanič. Jačišin sa snažil, ale v koncovke mu to už tak nevychádzalo ako predtým. „,Odišla mu strelecká pohoda a to sa podpísalo pod jeho bilanciu.“ Na druhej strane výkonnostne sa dral dopredu Ivanič. Záhradné by mohlo aj v ďalšom ročníku predvádzať hodnotnú hru a patriť k tým, čo patria k najlepším účastníkom. „Ja si však myslím, že postupové ambície budú mať iné tímy – Gerlachov či Veľký Šariš. V Záhradnom by bolo treba oživiť hráčsky káder, navodiť vyššiu konkurenciu,“ naznačil Marián Merkovský.