Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 08. 2015 o 12:01

Zaváhanie ich nepribrzdí

autor: Pito
1199x čítanéPrvý krok futbalistom Tatrana Prešov nevyšiel tak, ako si predstavovali, lebo v domácom zápase s Lokomotívou Košice chceli získať tri body. Vzhľadom na priebeh stretnutia mohli vyhrať, lenže skutočnosť, že hrali dlho oslabení o vylúčeného D. Jacka, spôsobila, že ani bezgólová remíza nebola na zahodenie.

 „Lokomotíva bola aj v minulej sezóne pre nás nepríjemným súperom. Vedela sa proti nám vytiahnuť a preto sme sa s ňou potrápili. To predviedla i tentoraz, lebo má skúsených chlapcov, ale predsa sme boli bližšie k výhre. Škoda, že aj môj priamy kop neskončil v bráne, ale na brvne,“ uviedol kapitán domáceho tímu Dávid Leško. Zelenobieli znovu predviedli šikovné akcie, pričom dopredu sa dostávali cez krížne pasy a úniky po krídlach, hostia veľakrát nestačili eliminovať pohyb a dobrú kombináciu. „Ani po tom, čo sme hrali desiati, sme neupustili do svojej hry, chceli sme hrať aktívne a to nám vychádzalo, hoci je isté aj to, že predsa len v početnom oslabení to už nebolo také výrazné v každom úseku hry.“ Ukázalo sa, že Prešovčania majú dostatok kondície.„V lete sme naozaj zodpovedne makali, lebo čo natrénujeme, to potom môžeme ukázať počas ročníka.“ Skúsený hráč naznačil, že lanský ročník bol poučením, lebo po dobrom vstupe prišiel útlm a potom sa veľa kôl kolektív len hľadal. „Verím, že sa to opakovať nebude a naše výkony budú stále rásť a budú na požadovanej úrovni. Len musíme strieľať góly, aby sme vedeli zúročiť našu hernú prevahu.“ Aj táto sezóna sa hrá podobne ako minulá. „Jeseň bude iná ako jar. Pravdaže, chceme byť v prvej šestke  a nestrácať zbytočne body s tými, ktorí rovnako postúpia. Lenže teraz na začiatku zápolení je ťažké predvídať, kto bude v prvom poltucte, preto treba zodpovedne pristupovať ku každému zápasu a nepodceniť neradno žiadneho súpera. Vieme aj to, že súperi prídu k nám zväčša brániť, preto sa musíme obrniť trpezlivosťou, aby sme dokázali obranný val zdolať, prelomiť. Rovnako je jasné, že hlavne východniari sa proti nám budú chcieť vytiahnuť, lebo predsa len Prešov je Prešov.“  Aj D. Leško patrí k tým, ktorí vedia skórovať, v letných prípravných zápasoch sa ukázali viacerí hráči, čo zúročili možnosti, takže bude dobré, ak ťarcha strieľania gólov nebude na pleciach iba jedného-dvoch hráčov.„Partia, ktorá zostala, je súdržná, zase sme o čosi ostrieľanejší a veríme si. Rozhodne mierime do baráže, tá bude iste zaujímavejšia a hodnotnejšia než prvá fáza. Pôjdeme od zápasu k zápasu, aby nám každý duel vyšiel a vzhľadom na to, že súťaž je dlhá, komplikovaná, neradno sa pozerať príliš dopredu.“ Nuž, najbližšie Prešovčania hrajú v R. Sobote, ktorá vie doma zaskočiť kde-koho. Šarišania budú cestovať na súboj iste s vedomím, že by radi odčinili domáce zaváhanie. „Sme disponovaní a odhodlaní a to hodláme potvrdiť nielen doma, ale i vonku. Prvý krok síce nebol stopercentný, ale nič sa nedeje, ešte bude dosť príležitostí odčiniť stratu,“ dodal Dávid Leško.