Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 08. 2015 o 18:08

Ustáli horúčavu a udržali opraty súperovi

autor: Pito
1336x čítanéDruholigisti na rozdiel od účastníkov niektorých regionálnych futbalových súťaží mali „kratší““ a menej nabitý týždeň, lebo absolvovali len klasické víkendové kolá. Avšak aj tak aj na nich nepriaznivo účinkovala nemierna páľava. Hlavne ak sa predstavili v južnejších častiach Slovenska. „Peklo“ zažili aj hráči Tatrana Prešov v Rimavskej Sobote.

Našťastie domáci Gemerčania im o čosi uľahčili úlohu, lebo na rozdiel od iných vzájomných meraní síl tentoraz nehrýzli. Zelenobieli zvládli v náročných podmienkach meranie síl na jednotku. „Aj vlani – hoci som za Tatran už nehral a bol som na hosťovačke v Banskej Bystrici – sme prehrali po zbytočnej chybe v strede poľa. I predtým s týmto súperom to bolo neraz nepríjemné, lebo proti Tatranu vedel zahrať.  Tak sme sa sústredili na to, aby sme nedali hostiteľom  priestor a možnosť na nejaký brejk. Myslím si, že táto taktika na domácich platila, lebo si nevedeli s ňou poradiť. Určite nám pomohlo aj to, že sme sa ujali vedenia a po zmene strán sme náskok ešte dokázali zvýšiť,“ poznamenal Peter Lipták, jeden zo skúsenejších jednotlivcov hostí. Od začiatku sezóny sa ukazuje na stopérskom poste,  a nie v defenzívnom dvojbloku v strede poľa. „V podstate mi je to jedno, kde hrám, lebo aj v predošlej sezóne som si vyskúšal flek v strede obrany.“ Tentoraz – podobne ako proti Lokomotíve Košice – súper však príliš nepreveril koncentrovanosť defenzívnej formácie Šarišanov. „To však neznamená, že nemusíme byť v strehu, lebo niekedy stačí jediný kiks, jeden dlhý pas, brejk a padne zbytočný gól, ktorý mrzí a môže ovplyvniť počínanie si celého tímu.“ Hostia vyhrali rozdielom triedy, pozíciu im uľahčilo aj to, že zahrávali penaltu za neodškriepiteľnú ruku v pokutovom území a navyše  v druhom polčase R. Sobota prišla o vylúčeného hráča. „Samozrejme, vtedy sme si strážili náskok a snažili sme sa ho zvýšiť.  Myslím si, že tak ako proti Lokomotíve v prvom kole, aj tentoraz sme boli kondične na tom lepšie. Hlavná vec, že sme odčinili domácu stratu bodov a dobre sme sa naladili pred nastávajúcimi duelmi.“ Nuž, Prešovčania budú hrať ďalšie dve stretnutia doma a proti silným rivalom – Liptovskému Mikulášu a Zvolenu, teda celkom, čo v úvodných dvoch vystúpeniach zhodne nezaváhali. „Doma treba bodovať, navyše ak ide o konkurentov, ktorí ašpirujú na prvú šestku,“ priznal borec, ktorého v ostatných mesiacoch trápili mnohé zdravotné ťažkosti, ale už sa z nich dostáva. „Podnikol som zopár pokusov a našiel si správne cviky na posilnenie chrbta. V letnej príprave som zase vynechal dva týždne kvôli problémom s angínou, ale už je to stále lepšie a lepšie.“ Mimochodom, aj P. Lipták sa dostáva postupne k trénerstvu a pustil sa do koučovania tímu Hrabkova v najnižšej okresnej súťaži. „Je to  niečo iné, hoci spojené s futbalom. Aspoň si  vyskúšam, čo to obnáša a teší ma, pokiaľ chlapci robia pokrok. Pravdaže, vychádzam zo skúseností, ktoré som načerpal ako hráč pod vedením viacerých lodivodov a k tomu sa snažím vniesť aj niečo svojské, osobitné, nadšenie, zápal pre vec,“ dodal P. Lipták.