Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 08. 2015 o 14:26

Sninská pohárová cesta pokračuje

autor: Marián Škuba
1559x čítanéV 2. kole vyhrali vo Svite 1:0, následne doma privítajú Zvolen.

Streda bola v slovenskom futbale pohárová, na programe boli stretnutia 2. kola Slovnaft cupu 2015/2016. Z humenského regiónu je do pohárovej súťaže zapojený iba treťoligový MFK Snina. Po najtesnejšom víťazstve pod Tatrami postupujú futbalisti spod Sninského kameňa ďalej.    

„Zápas bol nervózny, nemal potrebnú kvalitu. Hneď v 6. min. sa domáci dostali do šance, ktorú sme odvrátili so šťastím, následne letela tesne vedľa našej žrde. Potom prišli na rad strely. Jedovku Dického brankár s námahou vyrazil na roh, strely domácich našu bránu míňali,“ začal hodnotenie stretnutia Marek Lukáč.

 

Rozhodujúci okamih stretnutia sa udial v 34. minúte. „Popovič rýchlo rozohral štandardku za domácu obranu, pri preberaní lopty trafil obranca nohou do hlavy Červeňáka a pokutový kop Dický s prehľadom premenil,“ opísal dôležité dianie asistent trénera MFK Snina.

 

Po zmene strán sa nervozita stupňovala, štvrtoligista stavil na dlhé nakopávané lopty. V 50. min. po faule Hišema zahrávali domáci nebezpečný priamy kop, no lopta skončila v náručí Lojku. V 58. min. útočník Mička obišiel Dického, ale Lojka včasným vybehnutím šancu Svitu zmaril. V 66. min. mal vyronanie Mička na hlave, ale z päťky mieril nad. Na druhej strane pálil prudko a presne k žrdi Popovič, dobrý zákrok ukázal Rušín. V 71. min. centrovaná štandardka Popoviča našla Lukáčovu hlavu, ale Rušín bol skvele proti. V 76. min. hlavičkovali domáci nad... „V závere bolo nervozity ešte viac. Pribúdali fauly, žlté karty. Výsledok sa však už nezmenil,“ dodal Marek Lukáč.

Sninčania sú v 3. kole Slovnaft cupu, pričom 1. 9. 2015 (utorok) privítajú doma aktuálne druholigového lídra MFK Lokomotíva Zvolen, keďže klub zo stredného Slovenska vyhral v Krompachoch 5:1. Na sninskom trávniku sa tak objaví opäť Jožko Skvašík, ktorý v lete práve v Snine chvíľu trénoval a teraz je zvolenským futbalistom, i tréner Anton Jánoš.

 

 

SVIT - SNINA 0:1 (0:1)   

Gól: 34. Dický (11 m).

ŽK: Šebest, Kostolník, Pitoňák, Tropp, Compeľ - Jankaj, Hreha.

Rozhodoval: Marcin.

Divákov: 300.

 

 

FOTO: Richard Hudeček