Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 08. 2015 o 19:11

Po krátkej odmlke išiel zase za hlasom srdca

autor: Pito
1696x čítanéPiatoligisti ešte len získavajú správny herný rytmus a ťažko predpokladať, že v úvode ročníka budú v optimálnej pohode. Navyše ak tréneri ešte nemajú celkom prehľad o výkonnosti zverencov a okrem toho musia skladať zostavu z týždňa na týždeň, lebo nevedia, kto všetko bude v najbližšom zápase k dispozícii a kto bude absentovať. Niektoré tímy však vyštartovali sympaticky. Medzi ne patria aj hráči Demjaty v skupine Šarišskej.

Najprv síce v meraní síl na domácom ihrisku so susedom v tradičnom derby remizovali so Záhradným, ale toto menšie zaváhanie v ouvertúre si vynahradili naposledy na pôde Čirča. Nováčikovi pripravili tesnú porážku a naznačili, že si trúfajú obstáť i v tomto ročníku aj v cudzom prostredí. Najväčšou zmenou v tíme FK je návrat staronového kormidelníka Rudolfa Šestáka na lavičku. Ten sa vzdal funkcie vlani po jesennej časti, lebo na niektoré veci mal iný názor,  ale hoci už veľa nechýbalo, aby sa predsa len ujal kormidla aj v jarnej odvete minulej sezóny, predsa nechcel porušiť slovo, ktoré dal Pečovskej Novej Vsi, kde sa dočasne objavil ako tréner. Po skončení ročníka však vyslyšal názor hráčov, ktorí chceli, aby sa vrátil a tak ich znovu formuje. „Demjata je moja srdcová záležitosť, takže nemusel som ani rozmýšľať, či túto funkciu opäť zoberiem. Nechcel som však vytlačiť Mira Vaňa z tohto fleku,  lebo viem, že je to kvalitný tréner. Lenže keď on naznačil, že nebude pokračovať pri dospelých, tak potom nič nestálo v ceste, aby som začal viesť tréningový proces,“ poznamenal Rudolf Šesták, ktorý predtým mal veľkú zásluhu na prieniku Demjaty do V. ligy. V minulej sezóne si tím v pozícii nováčika nepočínal najhoršie a na to by chcel nadviazať aj v aktuálnej edícii zápolení.  „Prvý krok som si predstavoval inak, lenže tak ako v uplynulom ročníku, aj tentoraz na nás Záhradné vyzrelo, ťažilo zo skúseností, hráčov, ktorí sú ostrieľaní a vedia, čo urobiť v danom momente. Škoda, že sme nepremenili i ďalšie šance a nezvýšili náskok. V opačnom prípade to mohlo byť veselšie.  Potom hostia ožili a lacným gólom vyrovnali, pričom predtým nemali žiadne možnosti. Neskôr zase súper pridal, bol aktívnejší, mal i on tutovku, no tiež nedal a tak remíza bola spravodlivá,“ vrátil sa k prestížnemu zápasu R. Šesták, ktorému hráči urobili ešte väčšiu radosť v Čirči. Pravdaže, kormidelník nič nechce prechváliť, lebo vie, že zápolenia sa ešte len rozbiehajú a súťaž je dlhodobá. Treba sa pripraviť i na výkyvy formy, improvizáciu v zostave. Zaujímavé je, že v kádri sa neudiali takmer žiadne zmeny, pribudli len jednotlivci, čo prišli z hosťovania - J. Kračinovský a Tomečko. Paradoxne tesne pred súťažou muselo prísť na pomoc práve Záhradné, lebo brankár  P. Kračinovský sa zranil a mužstvo nemalo náhradu. Preto prišiel Staško, ktorý bol zase mimochodom predtým v Demjate. „Zase máme k dispozícii približne  štrnásť-pätnásť hráčov, a to je dosť málo na túto súťaž. Preto si len želáme, aby sa nikto nezranil a nemali sme žiadne s disciplinárne tresty.  Verím, že budeme naďalej spoľahliví hlavne v obrane a prevládať bude silný kolektívny duch, skvelá partia,“ vyslovil želanie Rudolf Šesták.