Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 09. 2015 o 16:56

Už nechcú platiť krutú daň

autor: Pito
1824x čítanéObvyklú nováčikovskú daň zaplatili v úvodných troch kolách piatoligovej futbalovej súťaže v skupine Šarišskej hráči Ražnian. Kolektív FK FC nevyštartoval dobre už v premiére proti Malému Šarišu a prehry si pripísal aj v ďalších vystúpeniach v Koprivnici a zase doma proti Bardejovu –Dlhej Lúke. Čakalo sa, kedy konečne tím zaberie.

 „Na začiatku sme si síce vypracovali tiež šance, ale nepadalo nám to. V ostatných dvoch meraniach síl sme sa však už uchytili a verím, že vo víťaznom trende budeme pokračovať aj naďalej,“ poznamenal tréner Michal Marcinko. Obrat nastal na vlastnom ihrisku proti Uzovciam, kde sa strelecky zaskvel skúsený veterán Marek Seman. Tento borec, ktorý prišiel v letnej prestávke  z Pušoviec ako výrazná posila, sa blysol klasickým hetrikom , keď tri razy skóroval v priebehu prvého polčasu a výrazne sa tak podpísal pod prvý trojbodový úspech kolektívu. Naposledy zase zaznamenal dva góly na štadióne v Šibe a prispel tak veľkou mierou k obratu, keď domáci síce vyhrávali, ale potom už v koncovke dominovali hostia.  S piatimi zásahmi je M. Seman medzi kanoniermi súťaže  a určite, pokiaľ sa neprihodia nejaké nepredvídané okolnosti, bude patriť medzi hlavných kandidátov na post streleckého kráľa súťaže.  „Určite nás teší, že sme dva razy po sebe naplno obstáli, predsa je to dobré pre psychiku tímu a povzbudenie do ďalších bojov. Verím, že už nebudeme doplácať na nováčikovské chyby,“ uviedol tréner  Ražnian ( pri kormidle je viac než dva a pol roka), ktorý priviedol zverencov k postupu pomerne suverénnym spôsobom ešte v I. triede ObFZ Prešov. Ražňany ešte nikdy nehrali v zápoleniach pod hlavičkou VsFZ, tak je prirodzené, že postup vyvolal riadnu eufóriu v obci a okolí. Hoci v minulom ročníku fungovala hlavne obranná činnosť, ktorá bola základom úspechu, predsa len v V. lige nároky na defenzívu sa podstatne zvýšili a to si hráči uvedomili už v doterajšom priebehu. Zaujímavé je, že káder tvoria z drvivej väčšiny hráči odinakiaľ. Z nich niektorí predtým účinkovali aj vo vyšších súťažiach, čo je devízou, na ktorej sa dá stavať. „Žiaľ, u nás nemáme dostatok adeptov, ktorí by vystužili naše rady. Mladí nemajú výdrž, po skončení dorasteneckého veku rýchle sa vzdajú ambície prebojovať sa medzi dospelých a potom s futbalom končia.“ Pravdaže, kormidelník stavia kvalitu na hre osvedčených jednotlivcov, ktorí boli opornými stĺpmi aj predtým. Či už ide o Semana, Kaminského,  Zábavu,  Tomka, Maškaru Posledne menovaný ako gólman je naozajstnou oporou.  Pred súťažou pribudol aj  Sochovič zo Sabinova, T. Šimko z Lipian, hosťovanie predĺžil T. Zápotocký z Tatrana Prešov a naďalej zostal k dispozícii Frič z Gregoroviec aj Guzík z Uz. Šalgova. Kostru tvoria skúsení borci, ktorým sekundujú i mladší  (Fekete, Marton). Trénera už skôr trápilo zranenie niekdajšieho najlepšieho strelca Sekeráka, ako aj Peregrína.„Našou ideou je hrať pekný futbal a nemať problémy so záchranou. Nie sme príliš nabudení, ani nie veľmi uskromnení,  skôr realistickí a teší nás, že máme podporu obce. Pokiaľ budú chlapci pokope, svoje si uhráme,“ dodal M. Marcinko, ktorý si želá, aby sa tímu vyhýbali hlavne zdravotné problémy, ktorých bolo predtým neúrekom.