Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 09. 2015 o 16:10

Čaká sa na to, kedy opustia dno

autor: Pito
1271x čítanéNováčikovi treťoligovej súťaže ŠK Futura Svidník to stále nejde. Séria výsledkov bez plného bodového zisku sa naťahuje, mužstvo je stále iba na jednej výhre a postavenie v pelotóne je biedne.

 Aj naposledy sa celok spod Dukly vracal domov naprázdno po meraní síl s prešovskými juniormi. Pritom to dosť dlho vyzeralo tak, že by nemusel „utrieť ústa“, lebo proti zelenobielym v úvode viedol a potom dokázal ešte vyrovnať nepriaznivý stav tesne pred prestávkou. Lenže v druhom polčase sa zlomil a spackal to. Zdá sa, že ešte stále nedozrel čas na to, aby nastal definitívny obrat v podaní zverencov trénera Ľubomíra Horochoniča.„Robíme neustále chyby a na to doplácame, ale príčin zlých výsledkov je určite viac,“ zamyslel sa nad vystúpeniami zverencov kouč. Všetko nasvedčuje tomu, že nielen vonku, ale i doma nie je mužstvo ešte vo svojej koži a stále je v štádiu hľadania futbalovej fazóny, ktorá by ho posunula na iné pozície. „Stále sa neviem dopátrať k podstate problému, čo nás brzdí a neumožňuje, aby sme sa rozbehli. Naďalej je miestami hra sprevádzaná veľkým kŕčom a tak sa potom len ťažko dá pomýšľať na prijateľné výsledky.“ Vraj v tíme je dostatok vôle, chcenia, oduševnenia, ale na trávniku to tak nevyzerá. „Naďalej zápasíme s tým, že nemáme primeranú kvalitu na túto súťaž.“ Ľ. Horochonič však nekritizuje hlava-nehlava, „nebije“ už  tak dosť ubitých hráčov, skôr sa snaží psychicky ich povzbudiť a vliať im sebavedomie i presvedčenie, že všetko sa raz skončí. Aj toto aktuálne trápenie. „Sami sme do tohto spadli a sami si musíme pomôcť nikto to za nás neurobí.“ Na nejaké zázraky ohľadom prípadných posíl sa neradno spoliehať, takže musia zabrať iba tí, čo sú na súpiske. Navyše treba prirátať k problémom aj zranenia niektorých hráčov, ktoré okliešťujú i tak nedostatočnú výkonnostnú úroveň. „Verím, že pokiaľ sa už konečne v niektorom zápase uchytíme, všetko z nás spadne a budeme hrať ako vymenení. Tak to totiž býva a sám som podobné situácie zažil. Nateraz čakáme na tento okamih a postupne sa učíme. Všetci – hráči i ja. Isté je, že kolektív sa dával dokopy na poslednú chvíľu  a tak viazne súhra, súčinnosť, kombinácia. Jednotlivé rady sa pomenili a tak treba istý čas, kým sa to všetko zladí,“ dodal svidnícky tréner. Podľa jeho predošlých vyjadrení minimálne do polovice jesenného programu nemožno čakať nejaké pookriatie. Nuž, toto obdobie je pomaly minulosťou, teraz sú na rade aktéri, aby sa spamätali a vyšli z tieňa. „Domnievam sa, že pokiaľ konečne ustálime zostavu a obsadenie jednotlivých postov, už to bude lepšie klapať. Však horšie to už nemôže byť,“ dodal  stále rovnako elánom nabudený kormidelník Svidníčanov.