04. 10. 2015 o 10:11

Ȏsme víťazstvo mladších žiakov Rožňavy

autor: Karol Csobadi
1341x čítané

Druholigoví žiaci MFK Rožňava hostili v ostatnom kole rovesníkov z Čiernej nad Tisou. Podľa postavenia v tabuľke boli obe kategórie papierovým favoritom, ale starší chlapci súpera podcenili a svoj zápas prehrali. Mladší žiaci podali zodpovedný výkon hlavne po obrátke a tak si pripísali na konto ôsme víťazstvo v jesennej časti aktuálnej sezóny. Doposiaľ prehrali iba raz v dohrávke piateho kola s V. Opátskym.

SŽ: Rožňava – Čierna nad Tisou  1:3 (1:2), G: 17. Ikri - 11. a 51. Godarský, 13. Hajdu.

Rožňava: Džačár - Petergáč, Bakoš, Gembický, Tamaš, Smolko, Leštách, Vápeník, Korfanta, Ikri, Mikloš, striedali: Gróf, Forgáč

"Chlapci pred každým zápasom pozerajú tabuľku a keď vidia, že súper je tretí od konca, tak si myslia, že zápas je už vopred vyhratý. Vedel som, že podľa aktuálneho postavenia sa súper hodnotiť nedá a je tam nejaká sila , nakoľko nastrieľal dosť gólov a málo pritom inkasoval. Moje obavy sa potvrdili aj v samotnom zápase. Bolo vidno, že súper má šikovných chlapcov a svoju aktivitu pretavil do dvoch rýchlych protiútokov z ktorých dosiahol rozhodujúce góly.  Moji zverenci hostí podcenili a nehrali vôbec to, na čom sme sa pred zápasom dohodli. Ideme však ďalej, popracujeme na odstránení nedostatkov a budeme sa snažiť najbližšie zápasy odohrať čo najlepšie a bodovať,“ uviedol tréner starších žiakov MFK Rožňava Peter Džačár.

MŽ: Rožňava  - Čierna nad Tisou  7:2 (3:2), G: 42. a 52. M. Domik, 3. F. Szabó, 15. P. Zlatnický, 29. J. Dávid, 40. Mišina, 55. Jur. Horvát - 25. D. Horváth, 26. D. Seman.

Rožňava: Mišina - Havrlent, Garguš, Gallo, Šikúr, Jur. Horvát, Domik, Dávid, F. Szabó, Zlatnický, Kočiš, striedal: Mišina

"Po doteraz jedinej prehre s V. Opátskym sme museli zmenili štýl hry. Práve tento súper disponoval hráčmi z prvej ligy a bol pre nás preto ťahúňom  a odhalil naše nedostatky. V konfrontácii s týmto družstvom sme videli rýchlosť, výbušnosť, hru jedného proti jednému. Z týchto ich predností sme si chceli zobrať príklad a aplikovať ich v zápase proti rovesníkom z Čiernej. V prvom polčase však naši chlapci hrali svoju starú hru bez efektivity. Počas prestávkového  dohovoru sa následne štýl našej hry zmenil. Prioritami bola rýchlosť, bojovnosť a tak sa súper takmer nedostal už ani na našu polovicu. Góly tak padali už iba do siete hostí a naše víťazstvo bolo hlavne za dobrý herný prejav v druhom polčase plne zaslúžené,“ konštatoval prezident klubu MFK Rožňava Michal Domik.

Galéria
Ȏsme víťazstvo mladších žiakov RožňavyȎsme víťazstvo mladších žiakov RožňavyȎsme víťazstvo mladších žiakov RožňavyȎsme víťazstvo mladších žiakov RožňavyȎsme víťazstvo mladších žiakov Rožňavy