Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 10. 2015 o 17:02

Hrozilo, že úsmev zamrzne, no nestalo sa

autor: Pito
1101x čítanéFutbal vie byť nádherný i neľútostne krutý zároveň. Presvedčili sa o tom mnohí aktéri a určite podobné pocity z oboch pólov zažije množstvo ďalších vyznavačov. Svoje by o tom vedel povedať aj tréner treťoligového tímu zo Svidníka Ľubomír Horochonič. Tiež mu nebolo pred časom do spevu, keď to zverencom nešlo a strácali body zaradom. Potom sa síce ŠK FUTURA ako tak pozviechal, no prišla nečakaná rana v podobe hlbokého sklamania v Trebišove.

 Tú kormidelník veľmi ťažko predýchaval a keď sme mu položili priamu otázku, či neuvažuje o rezignácii, tak chlapsky bez váhania odpovedal: „Nebolo by dobré, keby som prvý opustil túto loď. V súťaži je všetko možné, prichádza smútok i radosť. Však po sklamaní v Zemplíne prišli dva pekné výkony v ďalších zápasoch a želám si, aby si to zverenci stále zobrali takto pozitívne k srdcu. Bodaj by nás už žiadne rozčarovanie nepostihlo, hoci určite viem, že ešte prídu aj trpkejšie pocity.“ Nuž, celok spod Dukly ukázal v uplynulých dvoch meraniach síl, že ma navyše než dokázal dosiaľ. Proti Veľkým Revištiam doma i naposledy na moldavskom ihrisku predviedol kvalitné výkony, ktoré mu priniesli poltucet bodov. „Cením si, že proti FK Bodva sme síce dva razy viedli, ale súper zakaždým vyrovnal, no chlapci sa nezlomili a ukázali značnú túžbu vyhrať, čo aj napokon vyšlo. Pravdaže, neboli to príjemné pocity po tom, čo bolo 2:2, lebo mohlo sa stať i to, že tretí gól mohli dosiahnuť domáci a vedel som, že potom by sme to už len zložito doháňali. Našťastie aj do tretice sme sa dokázali dostať na koňa a tentoraz už na tento zásah súper nedokázal odpovedať.“ Svidníčania povzbudení herným obratom proti V. Revištiam tentoraz Moldavčanov nepodcenili podobne ako predtým Trebišovčanov a povedali si, že idú síce vyhrať, ale k tomu vedie cesta vydláždená zodpovednosťou a pokorou, nie „horenosovaním“. Presadzovali sa svojou kombinačnou hrou po zemi, kombinačnou myšlienkou, prihrávkami, ktoré mali „oči“. Napriek tomu, že hostitelia sú na tom tak ako sú, hostia to nebrali do úvahy a urobili dobre. „Bolo vidno, že Moldava má tiež dobrých hráčov, len zrejme tak ako my aj tento kolektív potrebuje ešte nejaký čas na dozretie, zohranie sa. Určite to však nebol nejaký odovzdaný súper, ktorý je v rozklade a čaká na to, aby konečne prišiel závere jesene,“ konštatoval Ľ. Horochonič. Podľa neho to bol duel, ktorý sa musel divákom páčiť. Nielen preto, že padlo pomerne dosť gólov, ale hlavne z dôvodu obojstrannej otvorenej a útočnej hry. „Akurát ma trošku mrzelo, že sme znovu dostali naivné góly, ale to je v našom prípade už pomaly pravidlom. Podstatné však je, že sme dali viac ako inkasovali a navyše sa uplatnili niektoré opory.“ Tréner narážal na  Lukáša Hricova, ktorý naozaj ukazuje, aký je cenný v zakončení. Prvý gól dal aj nový hráč v tíme T. Eliaš, ktorý prišiel z Pušoviec. „Všetci si však zaslúžili pochvalu a dúfam, že po tomto zápase nespyšnejú a nabudúce  nepripravia fanúšikovi nejaký stresujúci zážitok,“ dodal tréner ŠK FUTURA.