Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 10. 2015 o 17:55

Stále ich niektoré slabiny stiahnu dolu

autor: Pito
1042x čítanéMedzi tímy, ktoré v najvyššej regionálnej súťaži predvádzajú najnevyspytateľnejšie výkony v doterajšom priebehu jesennej časti, patria rozhodne aj Giraltovčania. Celok MFK Slovan je ako na horskej dráhe, raz hore, potom dolu. V uplynulých vystúpeniach zverenci trénera Vladimíra Rusnáka niekedy zažiarili, aby vzápätí padli na zadok. Vlastne nič nové pod slnkom, aj v minulom ročníku to tak bolo.

Napriek tomu fanúšik tohto mužstva je zavše v nemom úžase, čo dokážu vyviesť „jeho“ hráči. A to nielen vonku, ale i v domácom prostredí, kde sa už vyskytli rôzne zápasy. Dobré, priemerné, ale aj vyslovene spackané. Aj z toho dôvodu sa tím snaží o to, aby mal viac výhier ako prehier, momentálne je to naozaj tesný pomer  6:5 v prospech plných zásahov. Bolo obdobie, keď karta Giraltovciam rozhodne išla, potom však prišli aj rozpačité zážitky v ich podaní. Napríklad v predošlom kole na ihrisku v Pušovciach hostia neukázali takmer nič zaujímavé, no naposledy doma proti Plavnici vyrukovali s oveľa odvážnejšou a aktívnou hrou. Práve tieto prvky im na štadióne u susedov v pravom derby chýbali.. A nechce sa veriť, že to bolo hlavne absenciou Digoňa (ten bol v zápase so Sabinovom vylúčený a vrátil sa do diania  po jednozápasovej absencii) či Tyča. Pravda je však asi taká, že počas jedného týždňa dokážu rusnákovci odohrať solídny  duel, ale aj taký, ktorý im dobrú reklamu nerobí. Nuž, niekedy asi musí ich kormidelníkovi asi poriadne stúpať krvný tlak.

 „Určite nie vždy hráme kvalitne a dobre, odvážne, aktívne. To sa týka nielen vystúpení vonku, ale i doma si nie vždy počíname stále tak, aby sme súpera pritlačili a zovreli, vnútili mu svoj štýl,“ konštatoval jeden z aktérov Lukáš Vojta. Narážal aj na to, že napríklad na ihrisku Sniny to bolo celkom iné ako v Pušovciach a tiež výkon proti Sabinovu doma mal iné parametre než hra proti Plavnici.  „Keď nie sme v ofenzíve odvážni a robíme chyby v strede poľa či v defenzíve, tak potom sa ťažko rodia dobré výsledky. Určite je však pravda aj to, že v cudzom prostredí sa nám hrá lepšie. Sme viac uvoľnení, nie v kŕči ako dakedy doma,  kde sa od nás očakáva, že budeme tvoriť, udávať tón hry. Preto to niekedy vyzerá tak, že sme zaskočení touto úlohou. Viac nám vyhovuje spoliehať sa na brejky, keď môžeme využívať zaváhania súperov v strede poľa, stratu lopty, chybné prihrávky. Pokiaľ sa nám však prestane dariť, znervóznieme, sme bezradní a potom sa body ťažko rodia. Možno je to však i tým, že sme mladý kolektíva, preto sa neraz futbal v našom podaní nevyhne rozkolísanosti a určite si musíme ešte osvojovať taktické finesy, aby sme vedeli súperov zaskočiť, prekabátiť,“ pripomenul Lukáš Vojta. Nuž, neraz v tomto roku (vrátane účinkovania na jar) futbalisti MFK Slovan v jednom zápase prekvapili nepríjemne, potom zase prijemne. Pokiaľ si chcú zachovať stabilnú fazónu, mali by sa zamyslieť nad odstránením tých slabín, ktoré ich sem-tam pritlačia k stene.